Ochrona przed upadkiem w alpinistyce przemysłowej

Alpiniści przemysłowi zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest mocna lina. System zabezpieczeń powinien być kilkukrotnie bardziej wytrzymały, niż waga człowieka. Zdarza się, że ludzie, którzy ważą około stu kilogramów korzystają z systemu linowego o wytrzymałości dziesięciu ton. Wiadomo, że podczas pracy trzeba być bezpiecznym. Zwłaszcza jeśli wisimy razem z narzędziami i materiałami do pracy.

Ochrona przed upadkiem z dużych wysokości

ochrona przed upadkiem z wysokościPodstawowym sposobem ochrony przed upadkiem w alpinistyce przemysłowej jest zastosowanie dobrych lin. Chodzi o to, aby taka lina była dużo bardziej wytrzymała, niż w rzeczywistości powinna. Taka ochrona przed upadkiem z wysokości jest istotna. Należy pamiętać, że alpinista często musi przenosić ciężkie materiały będąc jednocześnie na linie. Dlatego zakłada się, że waga człowieka na linie sięga około trzystu kilogramów. Wiadomo, że jest to bardzo zawyżone. Taka ochrona składa się najczęściej z trzech lin. dwie idą blisko siebie i są one głównym zabezpieczeniem. Zapina się je karabińczykami, ponieważ to najpewniejszy sposób. Trzecia lina jest zapasowa. Można na niej zawiesić na przykład narzędzia. Taka ochrona przed upadkiem ma stosowny atest, który stwierdza wytrzymałość. Ponadto kupując ten system linowy trzeba zadbać o to, by był on wielokrotnie przetestowany przez producenta. Od tego zależy nasze życie, a także zdrowie.

Upadek z wysokości z dobra ochroną nie grozi nikomu. Przypominam jednak o tym, aby dokładnie przeczytać instrukcję użytkowania oraz przejść szkolenie alpinistyczne. Nawet najlepszy system może nie być skuteczny, jeśli z niego źle skorzystamy. Każdy alpinista wie, w jaki sposób zabezpieczyć się przed upadkiem. Z takimi systemami można być bezpiecznym na dużych wysokościach.