O czym trzeba dziś pamiętać projektując strony www?

Projektowanie stron www cały czas się zmienia. Dzisiaj wygląda ono zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu. Nawet w przeciągu ostatnich kilku lat zaszły spore zmiany. W tym artykule dowiesz się o kilku najważniejszych elementach, o które trzeba zadbać przy projektowaniu stron www.

Kluczowe elementy stron www

projektowanie stron wwwNajważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, żeby strona internetowa była przystosowana do urządzeń mobilnych. Coraz więcej ruchu w sieci pochodzi właśnie z telefonów komórkowych, dlatego strony, których nie da się wygodnie przeglądać na ekranie smarfona są skazane na porażkę. Warto o tym aspekcie pomyśleć pod każdym możliwym względem, zarówno projektowania interfejsu, jak i tworzenia treści. Czasem warto na telefony komórkowe przygotować inną wersję strony, która będzie dostosowana do smarfonów. To jest najważniejszy element, jaki musi spełniać strona w dzisiejszych czasach. Ponadto warto pamiętać o tym, że ludzie dzisiaj są leniwi. Interfejs musi być maksymalnie prosty, rozwijane menu, z submenu dzisiaj się nie sprawdza. Warto uprościć korzystanie ze strony tak bardzo, jak to możliwe. Do tego wszystkiego trzeba pamięć, że projektowanie stron www to również zadbanie o atrakcyjny wygląd witryny. Nawet najszybciej ładująca się strona, która straszy wyglądem nie zdobędzie popularności. Jeżeli chodzi o wygląd, to warto postawić na minimalizm. Tak zwane „wodotryski” dzisiaj odstraszają użytkowników, chociaż w uzasadnionych sytuacjach mogą być sprytną zagrywką marketingową.

To wszystko sprawia, że profesjonalne firmy powinny zainwestować w projektowanie stron www. Lepiej zlecić to osobie, lub firmie, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i w zamian otrzymać responsywną stronę, która jest dostosowana do każdego urządzenia a w dodatku ładnie wygląda.