Nowoczesna folia zabezpieczająca

Okna wielkoformatowe i szklane ściany są najtrudniejsze do zabezpieczenia, gdyż nie można w nich zastosować krat okiennych, z racji ich wymiarów. Wielu właścicieli galerii handlowych, obiektów użytkowych i biurowych, mających takie ściany aktywnie szuka sposobów na zabezpieczenie okien przed możliwością próby wtargnięcia.

Folie zabezpieczające do wielkoformatowych okien

folie antywłamaniowe wrocławFolie bezpieczeństwa są najczęściej stosowanym zabezpieczeniem takich okien, gdyż tylko one skutecznie powstrzymują osoby podejmujące się prób nieupoważnionego wejścia na teren zabezpieczonego obiektu. Z racji dużej popularności i ciągle rosnącego zapotrzebowania, coraz więcej producentów wprowadza do ofert folie antywłamaniowe Wrocław, jak każde duże miasto, ma mnóstwo obiektów biurowych i usługowych w centrum, a niemal wszystkie te obiekty zabezpieczone są właśnie foliami antywłamaniowymi. Nie są to jednak zabezpieczenia widoczne gołym okiem, jeśli były zamontowane z należytą uwagą i starannością, więc nie przyciągają uwagi i nie zaburzają estetyki obiektu. Mogą jednak mieć powierzchnię barwioną, lustrzaną, lub nawet polaryzacyjną, jeśli wymaga tego nabywca. Takie folie najczęściej spełniają zarówno rolę dekoracji jak i zabezpieczenia, choć rzadko, i wykorzystywane są przede wszystkim w obiektach usługowych.

Większość nabywców preferuje jednak najbardziej standardowe, całkowicie przezroczyste folie, które doskonale sprawdzają się nie tylko w standardowych oknach o najbardziej typowych wymiarach, ale również w szklanych ścianach i oknach wielkoformatowych. Odmiany folii, przeznaczone do nakładania na szybach o bardzo dużej powierzchni są o wiele wytrzymalsze i trwalsze niż folie do małych okien domowych. Są jednak widocznie grubsze, więc na mniejszych oknach byłyby od razu zauważalne.