Niezapomniane zdjęcia ze ślubu w plenerze

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu, dlatego warto te chwile zachować na dłużej. Chwile te można zapisać czy to na filmie, czy na fotografiach ślubnych, wszystko zależy od tego co wybiorą narzeczeni.

Gdzie zorganizować ślub w plenerze?

Ślub w plenerzeŚlub jest ceremonią zawarcia małżeństwa. Podczas tego wydarzenia jest składana przysięga małżeńska w obecności świadków. Uroczystość ta powinna być niezwykła. Niezwykłość tego wydarzenia może podkreślić ślub w plenerze. W przypadku Kościelnego ślubu nie jest to łatwe zadanie, ponieważ przysięga powinna być składana w poświęconym miejscu. Oczywiście zdarzają się wyjątki w niezwykłych przypadkach, w takiej sytuacji należy pisać do biskupa, jednak na odpowiedz można czekać nawet rok. W przypadku ślubu cywilnego jest o wiele łatwiej. Od 2015 roku prawo się zmieniło i o taką uroczystość jest o wiele łatwiej. Ślub taki można urządzić w swoim ogrodzie, na plaży, w parku, a nawet w lesie. Wszystko zależy od pomysłowości przyszłej Młodej Pary. Przepisy jedynie nakazują, by taki ślub był bezpieczny dla gości. Również wybierając plener na miejsce ślubu należy się liczyć ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego warto zadbać o zadaszenie. Jeśli miejsca jest dużo, dobrze jeśli zadbamy o naszych gości i zapewnimy im miejsca siedzące. Koszt takiej uroczystości wynosi 1000 złotych. W miejscu gdzie ma się odbyć ślub należy nie zapomnieć o godle oraz stole i krzesłach dla Pary Młodej.

Po ślubie pora na wesele w plenerze

Fotograf ślubnyJeśli ślub w plenerze, to bardzo dobrym pomysłem jest również wesele w plenerze. W Poznaniu istnieje firma, która zajmuje się tym kompleksowo. Najpierw organizuje ślub, a następnie w tym samym miejscy również wesele. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ po uroczystości zaślubin goście nie muszą jeździć i błądzić po okolicy. Wesele w plenerze może się odbywać przy pałacykach czy dworkach, lub w dowolnym miejscu. W tym drugim przypadku należy znaleźć płaskie miejsce o odpowiedniej powierzchni. Zależnie od terenu również trzeba zdobyć odpowiednie pozwolenia. Takie wesela najczęściej odbywają się w rozstawianych namiotach. Jeśli taka uroczystość nie odbywa się przy restauracji to trzeba zadbać o katering samemu. Również nie należy zapominać o zapleczu sanitarnym dla gości. Najlepszą porą na takie wesele jest czerwiec, w tym miesiącu pogoda jest najładniejsza, a poza tym noce są ciepłe. Lipiec jest już miesiącem deszczowym z licznymi porywistymi burzami. W sierpniu pogodna tez bywa ładna, jednak noce już są zimniejsze. Boki takich namiotów są podwijane, dzięki czemu otrzymuje się duże, wolne, przewiewne przestrzenie, co jest istotne w upalne dni. Zimą również można zorganizować wesele w namiocie, ponieważ bardzo często są one ocieplane.

Fotografia ślubna pamiątką po latach

Sala na weseleUpamiętnienie takiego wydarzenia w plenerze jest bardzo ważne. Fotografia ślubna będzie najlepszą pamiątką, jak i wspomnieniem za kilka lat. Zdjęcia ślubne wykonują profesjonaliści, którzy posługując się najlepszym sprzętem. Fotografia ślubna to zazwyczaj sesja wykonana w plenerze. Coraz bardziej popularne są zdjęcia wykonywane w odległych miejscach, a nawet za granicą. Fotograf ślubny bardzo często towarzyszy już przyszłym małżonkom od rana w tym ważnym dniu:

  • uwiecznia przygotowania,
  • później towarzyszy w drodze na uroczystość,
  • uczestniczy w ślubie,
  • uczestniczy w weselu,
  • uwiecznia poranek jak i dzień po ślubie,
  • wykonuje zdjęcia plenerowe.

Więcej informacji na stronach:


 

Podsumowując:

Ślub jest niesamowitym wydarzeniem, które pozostaje na długo w pamięci nie tylko Młodej Pary, ale również i ich gości. Jeśli zorganizuje się ślub i wesele w plenerze to ma się gwarancję, że każdy zapamięta pozytywnie ten dzień.