sesja ślubna

Nietypowy pomysł na zdjęcia ślubne

Każdej Młodej Parze zależy na tym, aby mieć efektowne fotografie ze ślubu. Najlepiej, jeżeli sceneria jest nietypowa albo kiedy tematem przewodnim są pasje i marzenia zakochanych. Wówczas nie ma mowy o nudzie, a zdjęcia powstają w atmosferze zabawy.

Zdjęcia ślubne w mniej banalnej przestrzeni

Zdjęcia ślubneJednym ze sposobów na nietuzinkowe podejście do zdjęć ślubnych jest zabranie Młodych na plener w niezwykłe miejsce. Czasami może się okazać, że oni sami mają bardzo dobry pomysł i fotograf ślubny musi się tylko zgodzić i przygotować na określone warunki. Dobry specjalista od zdjęć zaproponuje na pewno także swoje rozwiązania. Być może, że dostosuje je do tego, jakie wrażenie zrobiła na nim para. Mogą bowiem iść do wesołego miasteczka, a mogą na dach budynku. Niektórym spodoba się wizja fotografowania w lesie, innym w centrum miasta pośród tłumu gapiów. Jeśli chce się mieć nietypowe zdjęcia to na pewno trzeba unikać niektórych sztampowych rozwiązań. Oklepane rozwiązania to:

  • zdjęcia z walizką,
  • zdjęcia w parku,
  • zdjęcia przy okolicznych zabytkach,
  • zdjęcia na plaży.

Ważną rolę w sesji mogą odegrać rekwizyty, jeżeli tylko będą pasowały do jakiejś wizji. Na pewno ciekawym dodatkiem jest walizka, jednak jest ona już tak oklepana, że na pewno nie spodoba się tym, którzy chcą pochwalić się czymś nietypowym. Wiele jest także banalnych miejsc. Z drugiej strony jednak rekwizyt i przestrzeń to jeszcze nie wszystko i charakter zdjęcia może być zupełnie inny od typowego, jeśli się postarać.

Zabawna sesja, czyli nieco inaczej

fotograf ślubnyNawet nie mając dostępu do bardziej bajkowych scenerii, można postarać się o mniej pospolite rozwiązania. Nie każdy mieszka we Wrocławiu, żeby móc się zaprezentować w atrakcyjnych murach dawno powstałych budowli. To zresztą też nie jest idea nowa. Prawda jest taka, że ciężko wpaść na całkowicie nowy pomysł, ponieważ wydaje się, że wszystko już było. Zamiast więc usilnie szukać czegoś nadzwyczaj oryginalnego, lepiej się zastanowić, co komu pasuje. Państwo Młodzi mogą podpowiedzieć fotografowi, jakie są ich wizje i w jakim klimacie ma być utrzymana cała sesja, a on może pomóc ją zorganizować. Dzięki otwartej współpracy uda się osiągnąć najlepsze efekty. Jeśli sesja ma być zabawna, to na przykład warto mieć ze sobą wspomniane wcześniej rekwizyty. Jeśli ma być poważna, to lepiej będzie bez. Czasami zresztą sama mimika zmienia znaczenie całego zdjęcia i tworzy je jakby od nowa.

Akcesoria jeździeckie a ciekawa sesja

Akcesoria jeździeckiePrzykładowym pomysłem na fotografie ślubne może być sesja z koniem. Jest to dobry pomysł raczej dla osób, których pasją jest jeździectwo, chociażby amatorskie. Państwo Młodzi, którzy nie mają związku z tym hobby raczej nie znajdą w takich fotografiach nic ciekawego, chyba że zawsze marzyli o tym, aby umieć jeździć. W każdym razie warto udać się z klientami do stajni i zrobić im zdjęcia. Na pewno niejedna para pozowała już z końmi, jednak można postarać się uczynić sesję bardziej unikatową. Pomocne mogą być ochraniacze dla konia w jakichś ciekawych barwach albo z napisem, dodającym zdjęciom zabawnego charakteru. Poza tym może przydać się derka i koń będzie wyglądał bardziej odświętnie. We Wrocławiu najczęściej zdarzają się nieco dziwne pomysły na sesje ślubne, jak na przykład Pan Młody w roli gangstera. Nie każdemu jednak taka wizja się spodoba. Często pierwsza koncepcja pochodzi od samych zainteresowanych. Później fotograf czasami stara się im wybić coś z głowy, jeśli uzna, że ma lepszy pomysł. Czasami jednak zdarza się na odwrót, jeśli nowożeńcy nie mają pomysłu. Najważniejsze jednak jest to, aby osiągnąć konsensus. Wówczas fotograf czuje się dobrze, wiedząc jak mniej więcej mają te zdjęcia wyglądać, a i świeżo poślubieni są zadowoleni niezależnie od tego czy sesja jest w pięknym Wrocławiu czy w malutkiej stajni gdzieś na wsi.


Napisane na podstawie:

  • Fotografslub.eu – profesjonalny fotograf ślubny z Małopolski
  • Szerokikadr.pl – portal dla fotografów, gdzie mogą dzielić się swoimi zdjęciami
  • Stajniasklep.pl – sklep internetowy z artykułami jeździeckimi

Podsumowanie:

Nie zawsze najważniejsze jest, aby mieć najbardziej oryginalne zdjęcia. Najpiękniejsze fotografie wychodzą wtedy, kiedy Państwo Młodzi tak bardzo nie stresują się efektami, a zamiast tego dobrze się bawią i pokazują swoje prawdziwe emocje. Duża jednak jest w tym też rola fotografa, który musi wyczuć chwilę i ją uchwycić w kadrze.