Negocjowanie rabatu na pomostową wagę cas

Ostatnio stwierdziłem, że popełniam jeden, podstawowy i ogromny błąd. Nigdy nie próbuję negocjować cen rzeczy, które kupuję. W końcu gdyby za każdym razem udało mi się obniżyć cenę o pięć procent, na koniec roku wyszłaby z tego naprawdę ładna sumka.

Pomostowa waga cas kupiona ze zniżką

pomostowe wagi casPostanowiłem sobie, że postaram się uzyskać rabat przy następnej rzeczy, którą będę kupował. Niezależnie od tego, co to będzie – chyba, że będę kupował bułki w piekarni. Na szczęście miałem okazję spróbować się w nieco poważniejszej transakcji. Zadzwoniłem do firmy, która sprzedawała pomostowe wagi cas. Uznałem, że w tym przypadku szybko się nie poddam. Na szczęście moim rozmówcą była osoba, która zrozumiała w mig o co mi chodzi, gdy zacząłem pytać, czy nie ma dostępnych jakichś rabatów. Ponieważ nie było to pierwsze zamówienie, jakie składałem w tej firmie, usłyszałem, że mogę dostać pięcioprocentowy rabat. Było to bardzo miłe – uznałem, że nie będę czekać na więcej. Prawda jest taka, że waga pomostowa którą kupowałem była mi bardzo potrzebna. Osobiście uważałem, że mogłaby być znacznie droższa, z racji na jej niecodzienną jakość. Złożyłem zamówienie i czekałem, aż zamówiona waga do mnie dotrze. Gdy kurier przekazał mi paczkę, byłem bardzo zdziwiony. Okazało się, że waga nie tylko przyszła znacznie wcześniej niż powinna, to dodatkowo firma sprzedała mi ją z większym rabatem, niż ten wynegocjowany. Zadzwoniłem spytać, czy nie jest to pomyłka. Okazało się, że chcieli w ten sposób podziękować mi za długą współpracę.

To było bardzo miłe z ich strony. Zawsze przysyłali mi sprawdzone i porządne wagi, a do tego teraz udało mi się wynegocjować spory rabat. Wiedziałem, że jeśli chodzi o współpracę z nimi, nie mam się do czego przyczepić. Wszystko było wręcz idealne.