płyty CD

Czy nagrywanie muzyki na płyty CD ma jeszcze sens?

W dobie coraz większej mobilności dawne rozwiązania coraz bardziej tracą na znaczeniu. Człowiek żyje, otaczając się różnymi przekazami i chce mieć do nich bieżący, stały dostęp. Wydaje się więc naturalnym, że rozwiązania, które były idealne kiedyś powoli odchodzą do lamusa. Czy jednak warto całkowicie rezygnować ze starych, sprawdzonych nośników? Czy używanie płyt CD ma jeszcze sens?

Kiedy może się przydać nagranie i tłoczenie płyt CD

płyty CDMimo że ludzie coraz częściej zamiast posiadania płyt wybierają nieograniczony dostęp do aplikacji, kompakty mogą być jeszcze przydatne. Zmieniły się źródła muzyki, zwiększyła się dostępność filmów. Mimo ulepszeń technologicznych, jakie ciągle mają miejsce wokół nas, warto czasami mieć własną płytę. Warto nagrać płytę, gdy:

  • chcesz przechować jakieś dane,
  • chcesz mieć pamiątkę (na przykład z wesela),
  • chcesz komuś przekazać zdjęcia z wydarzenia, w którym braliście wspólnie udział,
  • sprzedajesz kursy w formie audio i video
  • chcesz się pochwalić własną muzyką.

Oczywiście są to tylko przykłady działalności, które mogą zostać uwiecznione za pomocą nośnika, jakim jest płyta CD. Być może część z tych zastosowań niedługo przestanie być istotna, bo te potrzeby zostaną zaspokojone za pomocą innych produktów, ale na razie z powodzeniem jeszcze korzystamy z longplay’ów. Mogą się one przydać, kiedy chcesz gdzieś przechowywać swoje dane. Możesz co prawda do tego celu używać dysku sieciowego, jednak w sytuacji braku Internetu masz wówczas problem. Poza tym płyta CD może wydać ci się bezpieczniejsza i masz do tego prawo. Na razie wciąż stosuje się płyty do celu archiwizowania swoich zdjęć, tekstów czy innych potrzebnych elementów. Mogą być także użyte jako pamiątka. Wielu fotografów ślubnych stosuje je jako nośnik dla fotografii, wykonanych podczas ceremonii i pleneru. Część zdjęć może znajdować się w albumie, jednak pozostałe, umieszczone na kompakcie. Dzięki temu można je w dowolnej chwili wywołać. Na tym nośniku, jeśli tylko używasz pudełka CD są w miarę dobrze zabezpieczone przed działaniami mechanicznymi, mogącymi uszkodzić za to zdjęcia w formie drukowanej.

Nagrywanie podkładów muzycznych do kursów

Nagrywanie podkładów muzycznychInnym działaniem, przy którym płyty CD nadal mają sens, jest produkcja kursów. Część z nich, co prawda, udostępnia się obecnie poprzez łącza internetowe, jednak wielu ludzi woli mieć zakupiony produkt u siebie w domu. Dzięki temu nie musi się obawiać, że zostanie on usunięty z serwera albo że zostanie wyłączony do niego dostęp. Ma swój towar bezpiecznie w domu w postaci namacalnej. Nadal też formą społecznego wyróżnienia jest możliwość pochwalenia się, że nagrało się własną płytę. Nie szkodzi, że samodzielnie. Jest to czynność, którą można się pochwalić w pewnych kręgach znajomych. Kiedy więc ktoś nagrywa własną muzykę, to powinien mieć takie demo na kompakcie. W związku z wymienionymi sposobami użycia wydaje się przydatne tłoczenie płyt CD. Na pewno w przypadku działalności profesjonalnej jako szkoleniowiec czy fotograf, będzie konieczne. Należy wspomnieć o tym, że kiedy już nagra się na ów nośnik profesjonalną zawartość, trzeba zadbać również o odpowiednie opakowanie. Płyta musi prezentować się dobrze z zewnątrz. Dobrze jest więc podjąć stałą współpracę z firmą zajmującą się nadrukami. Dzięki temu ceny będą bardziej korzystne. W przypadku, gdy jednak potrzebujesz tej usługi jedynie raz na jakiś czas, po prostu poszukaj dobrej firmy w okolicy.

Bank muzyki a nagrywanie płyt

Bank muzykiPrzykładem działalności, w której płyty CD dalej są nagrywane mogą być firmy udostępniające muzykę do prezentacji, reklam i innych działań. Można bowiem zamówić podkłady muzyczne do własnego użytku na profesjonalnym kompakcie, który następnie dostanie się pocztą. Przydaje się posiadanie takiej muzyki przy sobie i dostęp, kiedy tylko się chce. Jest to możliwość szczególnie dla osób, które boją się, że wykupione utwory mogą zniknąć z banku albo po prostu potrzebują dostępu do większej ich liczby, bo często z nich korzystają.Tak może być znaleziona na przykład muzyka do filmów reklamowych czy krótkich animacji. Trzeba jednak zwrócić uwagę na zakres możliwego użytkowania, aby wiedzieć jakie prawa przysługują w związku z wykupieniem licencji na produkt.


Napisano przy pomocy:


Podsumowanie tematu:

Nagrywanie muzyki i innych danych na płyty CD może się jeszcze przydać. Niewykluczone jednak, że za jakiś czas ten nośnik będzie całkowicie przestarzały, tak jak obecnie dyskietki.