Miękkie pieluchy tetrowe

 

Kompletowanie wyprawki dla noworodka jest z pewnością jedną z milszych czynności jakie musi wykonać przyszła mama. Nie może w niej zabraknąć podstawowych elementów takich jak wózek, łóżeczko, ubranka czy smoczki z butelkami.

Ile pieluch tetrowych trzeba kupić?

pieluchy tetrowe białeNie da się w stu procentach przygotować na przyjście dziecka w każdym aspekcie. Jednak warto zadbać o zapewnienie kompletnej wyprawki, gdyż ona z pewnością się przyda od pierwszych chwil życia dziecka. Poza wymienionymi już elementami, przydadzą się pieluchy tetrowe białe, które są bardzo uniwersalne. Przeważnie dostępne są w jednym rozmiarze, siedemdziesiąt na osiemdziesiąt centymetrów, ale znajdziemy też pieluchy znacznie mniejsze, mierzące trzydzieści na sześćdziesiąt centymetrów.  Pieluchy są wykonane z miękkiej bawełny o dość rzadkim splocie i są miękkie w dotyku, nawet po wielokrotnym praniu. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego przydają się każdej mamie. Przede wszystkim pieluchy tetrowe sprawdzą się jako materiał do wycierania buzi maluszka, kiedy uleje mu się pokarm, pobrudzi obiadkiem czy zaślini, kiedy będą mu szły ząbki. Pieluszka może też zastąpić ręcznik, kiedy po kąpieli trzeba będzie czymś okryć maluszka. Jeżeli nie posiadamy specjalnego prześcieradła z gumką na przewijak, to pieluszka tetrowa może je zastąpić. W letnie spacery, może ona także pełnić rolę lekkiego i przewiewnego okrycia w wózeczku. Jak widać pieluszki przydają się w wielu sytuacjach, więc każda mama powinna ich mieć przynajmniej kilka.

Tego typu produkty kupimy przede wszystkim w sklepie z artykułami dla niemowląt. Mogą one być klasyczne białe, kolorowe lub z nadrukami. Poza pieluszkami tetrowymi, które są najpopularniejsze i najtańsze, dostaniemy również flanelowe i bambusowe.