Materiały izolacyjne w ocieplaniu domu

 

W naszym klimacie właściwa izolacja domu ma znaczenie zarówno latem, jak i zimą, ponieważ jej zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury wewnątrz budynku. Latem – niższej niż temperatura panująca na zewnątrz, natomiast zimą, powinna odpowiednio chronić przed utratą ciepła. Obecnie mamy do wyboru kilka rodzajów materiałów ociepleniowych, zaczynając od klasycznych styropianów i wełny, po płyty pilśniowe, poliuretanowe, korek oraz izolacje natryskowe.

Dom ocieplany styropianem

styropian na ocieplenie - WrocławWłaściwa termoizolacja ścian ma ogromne znaczenie dla domowej atmosfery, dlatego wybór materiałów ociepleniowych powinien zostać starannie przemyślany. Styropian na ocieplenie – Wrocław jest bardzo popularnym, często stosowanym materiałem. Najważniejszym parametrem styropianu jest jego współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda). Im niższa lambda tym właściwości termoizolacyjne są większe. Grubszy materiał wcale nie musi oznaczać silniejszej izolacji, jego efektywność rośnie wraz ze spadkiem współczynnika ciepła. Styropianem możemy ocieplać ściany zewnętrzne, stropy, podłogi, fundamenty, a także strome dachy. Z jakością materiału powinniśmy się zapoznać przed dokonaniem zakupu – jest to długoletnia inwestycja, dlatego wybór styropianu niskiej jakości może skutkować słabą skutecznością ocieplenia. Styropian oprócz właściwości termoizolacyjnych, różni się parametrami tłumiącymi dźwięki oraz odpornością na działanie wody.

Termoizolacja wykonana z odpowiednich materiałów przez doświadczoną ekipę, zapewni nam przyjemny chłód latem, ciepło zimą, a także pozwoli obniżyć koszty ogrzewania. Styropian stanowi uniwersalną izolację, która z powodzeniem znajduje zastosowanie w różnych punktach budynku od fundamentów po dach. Ponadto jest łatwo dostępny, a jego ceny, w porównaniu do innych materiałów ociepleniowych, jest dość atrakcyjna.