Małe domki na narzędzia

Posiadanie własnej działki gdzieś na peryferiach miast jest ściśle związane z posiadaniem tam różnych narzędzi stosownych do pielęgnacji upraw czy samego trawnika. Wożenie tychże narzędzi ze sobą w samochodzie jest nieco kłopotliwe i ich załadowanie zajmuje sporo czasu. W związku z tym sporo osób decyduje się na zainwestowanie w specjalne drewniane domki narzędziowe. 

Drewniane domki ogrodowe 

nieduże ogrodowe domki z drewnaPosiadanie domku narzędziowego może być bardzo przydatną sprawą. W takich domkach możemy przechowywać wszystko to co jest nam potrzebne do prac na działce oraz do rozrywki. Nieduże ogrodowe domki z drewna może postawić każdy z nas. Na wybudowanie takiego domku nie będziemy potrzebować żadnego specjalnego zezwolenia. Warto jednak na wszelki wypadek zapytać o wszelkie wymagania jakie musimy spełnić by nie było konieczności zgłaszania się po zezwolenie. Jednym z kryterium jakie na pewno musimy spełnić jest to mówiące o powierzchni użytkowej naszego domku. Jeśli jednak planujemy wybudować domek, który ma służyć głównie za magazyn na narzędzia ogrodowe to możemy być spokojni. Koszt wybudowania takiego domku jest również bardzo mały. Do postawienia tej konstrukcji konieczne jest zakupienie desek. Nabyć je możemy na tartakach lub też w specjalnych suszarniach gdzie takie deski oczekują na klientów. Sporo osób budując domek na działce stawia go na betonowych fundamentach. Dzięki temu cała drewniana konstrukcja jest odpowiednio odizolowana od wilgotnego podłoża. 

Stosowanie fundamentów sprawi, że nasz domek narzędziowy wytrzyma o wiele dłużej. Jeśli jednak bardzo zależy nam na jego trwałości to warto pomyśleć o stosowaniu specjalnych środków do konserwacji drewna. Różnego typu impregnaty, bejce czy lakiery możemy zakupić w każdym sklepie budowlanym oraz takim gdzie znajdują się narzędzia ogrodnicze.