Lustra dekoracyjne i świece jako stylowe dodatki do wnętrza

Wnętrze domu jest przestrzenią prywatną i spersonalizowaną, jednak przy tym chcemy by się prezentowało ciekawie, elegancko i zachwycało odwiedzających, jednak ciekawe urządzenie wnętrza to jedno, a nadanie mu indywidualnego charakteru to drugie. Dlatego warto wiedzieć, jakie dodatki sprawdzają się we wnętrzu domu i mieszkania i w co warto zainwestować a także co warto wykorzystać.

Stylowe lustra dekoracyjne i obraz na szkle do wnętrz

Kolorowe lustro dekoracyjneJeśli chodzi o dekoracje pomieszczeń to pamiętajmy przede wszystkim o tym, że dobrze prezentujące się pomieszczenie to wnętrze przestronne, jasne, dobrze oświetlone, jednak efekt ten uzyskuje się nie tylko poprzez dobór odpowiednich lamp, zarówno sufitowych jak i podłogowych, ale także i wykorzystując różnego rodzaju powierzchnie, które odbywają światło. Pierwszym rozwiązaniem, które dobrze sprawdza się w tym względzie są lustra dekoracyjne. Lustra te dostępne są w wielu wariantach, mogą to być duże lustra w ciężkich ramach pasujące do klasycznych wnętrz, lub też lustra w postaci mozaiki, czy drobnych ściennych dekoracji, które nie tyle dają możliwość przejrzenia się w nich co właśnie zdobią ścianę i odbijają światło. Zwłaszcza lustra w postaci mozaiki sprawiają, że pomieszczenie nabiera nieco awangardowego charakteru, a przy tym wydaje się zdecydowanie większe i jaśniejsze. Poza dekoracyjnymi lustrami podobna role pełnią obrazy na szkle. Grafika, którą nanosi się na szkło, wygląda bardzo ciekawie i dodatkowo daje dużą dowolność, jeśli chodzi o wybór tego rodzaju dekoracji, bo to jakiego rodzaju obraz ma się na szkle znaleźć, a także jakiej ma on być wielkości wybieramy sami. Poza walorami estetycznymi jakimi ma obraz przez swoja zawartość graficzną, takie obrazy z racji tego z czego są wykonane także dobrze odbijają światło, sprawiając że pomieszczenie zdaje się być jaśniejsze i przestronniejsze. Tego rodzaju dekoracje z powodzeniem sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak:

 • sypialnia
 • salon
 • przedpokój

Pamiętajmy jednak, że przy doborze tego rodzaju dodatków należy zachować umiar, ponieważ natłok może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać chłodno i dziwnie.

Przyjemny aromat we wnętrzu dzięki yankee candle

Świece yankee candleJednym z elementów jaki ma wpływ na to jak postrzegamy dane wnętrze i jak się w nim czujemy jest zapach jaki się w nim utrzymuje, dlatego chcąc stworzyć miejsce pełne energii czy też sprzyjające wieczornemu wypoczynkowi, warto pomyśleć o takich rozwiązaniach jak

 • świece zapachowe
 • woski
 • świeczki zapachowe
 • dyfuzory zapachowe
 • odświeżacze powietrza

Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy by zapachy te miały pozytywny wpływ na odbiór wnętrza to powinny być one możliwie najbardziej naturalne, dlatego warto wybierać produkty znanych marek, do których produkcji stosuje się naturalne składniki o olejki, co sprawia, że zapach jest zarazem wyrazisty i subtelny. Dla przykłady można by tu chociażby wymienić produkty marki yankee candle, znanej na całym świecie z tego, że ich zapachy nie tylko są niezwykle naturalne ale także, długa się otrzymują. Szczególnie dużą popularnością w Polsce cieszą się woski tej marki, które najlepiej sprawdzają się w połączeniu z kominkiem i podgrzewaczem, który powoli będzie topił wosk uwalniając pełnie jego aromatów. Warto zaznaczyć, że produkty tej marki maja także walory estetyczne, co sprawia, że także doskonale nadają się do dekoracji.

Nowoczesne i tradycyjne świece kringle candle i woski do domu

Tradycyjne świece zapachowePodobne zalety jak powyżej wspomniane świece i woski mają także i te firmy kringle candle. Trudno się wprawdzie temu dziwić bo, założyciel marki yankee candle dołączył do kringle candle. Co różni te dwie marki i jakie ma to dla nas znaczenie? Produkty kringle candle to niejako połączenie tradycji, czyli przywiązania do wysokiej jakości składników i jakości wykonania z nowoczesnością, niepowtarzalnym zestawieniem nut zapachowych, a także i z niebagatelną stylistyką, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz i młodych osób, chcących zarzyć nieco aromaterapii we własnym domu. Tym co wyróżnia także te produkty, jest niebywale jasny płomień w trakcie spalania, dzięki czemu idealnie nadają się do dekoracji wnętrza i nadawania mu nastrojowego światła.


Ciekawe źródła inspiracji dostępne są na:

 • Bibelots Boutique – sklep internetowy sprzedający pudełka ozdobne i lustra dekoracyjne
 • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony aranżacji i dekorowaniu wnętrz
 • Swiecezapachowe.sklep.pl – sklep internetowy z Katowic z szeroką ofertą świec yankee candle

Akapit podsumowania

Sposobów na piękne i praktyczne udekorowanie mieszkania czy też domu jest w dzisiejszych czasach naprawdę wiele. Pamiętajmy jednak by przede wszystkim wybierać te, które podpowiadają nam, bo to my mamy w domu czuć się dobrze.