Lea, czyli rower górski dla kobiet

 

Rowery górskie w powszechnej świadomości uważane są za rowery o charakterze bardziej wyczynowym. Ich przeznaczeniem jest jazda w terenie znacznie trudniejszym niż ten, do którego przystosowane są chociażby rowery miejskie. Specyfikacja rowerów górskich musi w pełni pozwalać na to, by w sposób bezpieczny pokonywać górskie ścieżki i specjalnie przygotowane tory przeszkód.

Specyfikacja roweru Lea 1.0

kross lea 1.0Marka Kross już od wielu lat budzi nasze pozytywne skojarzenia związane z jakością produkowanych rowerów. Nie dziwi więc, że wyprodukowany przez Kross Lea 1.0 w żaden sposób nie odbiega od wypracowanego modelu jakościowego sprzętu. Po pierwsze, należy zaznaczyć, że jest to rower dla kobiet, w związku z czym jego specyfikacja również jest skupiona na potrzebach kobiet właśnie. Z tego też powodu zadbano o to, by rower był przede wszystkim lekki i nie stanowił problemu w chwili, gdy rowerzystka będzie zdana sama na siebie i stanie przed wyzwaniem przeniesienia swojego sprzętu. Nie oznacza to jednak, że rower, zyskując na lekkości, traci na wytrzymałości. Wręcz przeciwnie. Jest on odporny na złamania, a dodatkowo w modelu Lea zastosowano system RHS, który maksymalnie chroni ramę roweru przy pomocy wymiennych haków. Interesującą cechą modelu Lea jest także sposób nakładania farby na konstrukcję roweru. Dzięki nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na aluminium i późniejszej obróbce termicznej, powierzchnia lakieru jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, co oznacza, że rower przez bardzo długi czas, mimo wyczynowego charakteru, może wyglądać w pełni estetycznie i zachwycająco.

Damskie rowery różnią się od męskich nie tylko konstrukcją, ale również szerokim wyborem asortymentu ze względu na dostępną kolorystykę. W tym przypadku model Lea nie jest wyjątkiem i dostępny jest w trzech kolorach: białym, turkusowym i zielonym.