ładna pościel dla niemowlaka

Małe dzieci mają znacznie cieńszą skórę niż dorośli, dlatego też jest ona tak wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Trzeba szczególnie zwracać uwagę na rodzaj i jakość materiałów, które mają bezpośredni kontakt ze skórą malucha.

W jakiej pościeli może spać niemowlak?

pościel dla niemowlaka minkyDużo się mówi o uczuleniach czy alergiach, które mają już niemowlęta, gdyż ich organizm jest narażony na drażniące substancje i tkaniny. Ważny jest wybór materaca, materiału z jakiego są wykonane ubranka czy pościel. Na pewno muszą być delikatne w dotyku i nie zawierać sztucznych dodatków. Pościel dla niemowlaka minky sprawdzi się idealnie o każdej porze roku. Przede wszystkim ważne jest jej wypełnienie, gdyż to ono w dużej mierze powoduje różne uczulenia. Na pewno nie może to być pych i pierz, ponieważ gromadzą się w nim groźne dla zdrowia maluchów bakterie i roztocza. Najlepsze jest wypełnienie antyalergiczne, czyli wykonane ze specjalnej włókniny albo kuleczek silikonowych. Taką pościel można bez obaw prać w pralce w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza. W sprzedaży dostępna jest pościel w dwóch rozmiarach: do łóżeczka i do wózka. Obie mają przynajmniej trzy rodzaje grubości wypełnień: cienka, średnia i gruba. Ponadto dwustronna pościel minky może lekko chłodzić lub tez ogrzewać ciało maluszka. Z jednej strony jest bawełna, która świetnie chłonie wilgoć, a z drugiej ciepły polar, który nie przepuszcza powietrza. Taka pościel z pewnością przyda się każdemu niemowlakowi, gdyż jest starannie wykonana i długo będzie służyć.

W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy wiele rodzajów pościeli, ale tylko minky jest dwustronna. Ponadto jest bardzo lekka i miła w dotyku. Doskonale się sprawdzi jako prezent dla świeżo upieczonych rodziców, nawet jeżeli już kupili pościel.