Kryptowaluty i sposoby ich pozsykania

Kryptowaluty stanowią nowoczesny sposób płatności, który jest realizowany za pośrednictwem Internetu. Istnieje wiele kryptowalut, które różnią się między sobą technologią która za nimi stoi. Kryptowaluty są często określane jako cyfrowy pieniądz i pełnią one niejako cyfrowy jego odpowiednik w związku z czym są określane jako cyfrowy pieniądz.

Koparki cyfrowych pieniędzy

koparka kryptowalutJest to poniekąd trafna definicja ponieważ kryptowaluta jest ciągiem znaków, które znajdują się na koncie właściciela portfela, w którym jest przechowywana. Warto dodać, że istnieją giełdy na których kryptowaluty mogą być wymieniane między sobą, a na niektórych mogą być one wymieniane na powszechnie akceptowane środki płatnicze. W tym momencie nasuwa się pytanie skąd w ogóle biorą się kryptowaluty. Są one wydobywane przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który przeważnie stanowią dostosowane do tego celu zestawy komputerowe nazywane koparkami. Takowa koparka kryptowalut składa się przeważnie z mocnych kart graficznych, które dysponują dużą mocą obliczeniową. Mniej ważnym aspektem jest moc obliczeniowa procesora czy ilość dostępnej pamięci. Najważniejszym czynnikiem jest dostępna moc obliczeniowa kart graficznych, które są wykorzystywane we wspólnej sieci do rozwiązywania skomplikowanych zadań matematycznych. Za poprawne rozwiązanie problemu, którym najczęściej jest potwierdzenie transakcji w blockchain przydzielana jest odpowiednia ilość tokenów.

W ten sposób osoby udostępniające moc obliczeniową swojego sprzętu otrzymują kryptowaluty, które następnie mogą wymieniać na inne środki płatnicze. Osoby takie nazywane są często górnikami a sam proces wydobywania kryptowalut określany jest jako kopanie stąd też nazwa sprzętu wykorzystywanego do tej czynności. Na sam koniec warto wspomnieć, że koparki kryptowalut zużywają bardzo duże ilości energii co przy niskich kursach kryptowalut sprawia, że cały proces staje się nierentowny.