Kosze na psie odchody

Jeszcze kilkanaście lat temu, właściciele psów nie mieli w zwyczaju sprzątania po swoich pupilach na spacerze, ponieważ nie było to od nich wymagane. Obecnie prawo nakazuje usuwać odchody z miejsca publicznego, a za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat.

Jak wygląda kosz na psie odchody?

pojemniki na psie odchodyPsy jak i każde inne zwierzęta załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne każdego dnia i robią to dworze. To z kolei powoduje obowiązek posprzątania po nim, ponieważ nikt nie chce chodzić po zaminowanym trawniku. Strażnicy miejscy mogą wystawić mandat karny dla niesfornego właściciela psa, który nie chce po nim sprzątać, zatem warto to robić. W tym celu władze miast porozstawiały w różnych miejscach specjalne pojemniki na psie odchody, które są widoczne z daleka. Ich cel jest prosty – służą do wrzucania do nich psich odchodów. Nie wolno wrzucać do nich innych odpadów, ponieważ są one oddzielnie opróżnianie  podlegają segregacji. Kosze na psie odchody przeważnie są wykonane z tworzywa sztucznego lub ocynkowanej blachy, które może być obudowana drewnem. Dla ułatwienia korzystania z nich, wiele pojemników zostało wyposażonych w specjalne podajniki z jednorazowymi rękawiczkami, łopatkami czy nawet torebkami. Dzięki temu każdy właściciel bez brudzenia rąk może posprzątać po swoim psie. Kosze przeważnie stoją w parkach, na osiedlach czy w miejscach, gdzie znajduje się duży, zielony teren, ponieważ przeważnie znajdziemy na nim właścicieli z psami. Najczęściej mają one kolor pomarańczowy lub jasno zielony.

Wielu właścicieli psów już się przyzwyczaiło do obowiązku sprzątania po swoim pupilu i też dostrzegli w tym zalety. Dzięki temu trawniki w miastach są czyste i każdy mieszkaniec może bez obawy o wdepnięcie w psią kupę, spędzać na nim wolny czas.