Konstrukcja dachowa osłaniająca taras

Właściciele domów z ogrodem lub segmentów w zabudowie szeregowej chętnie korzystają z zadaszeń. Osłonięty przed wiatrem i słońcem taras może być użytkowany praktycznie przez cały rok. Jego funkcją jest także osłona wejścia do domu. To idealne miejsce z zadaszeniem tarasowym, służące relaksowi i spotkaniom rodzinnym. Jak zatem zabudować przestrzeń przed domem? Oto porady.

Jak zabudować przestrzeń przed domem?

zabudowa tarasu zadaszeniemAltana w ogrodzie to nie jedyne rozwiązanie dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Równie popularne są zadaszenia tarasowe. Idealnie sprawdzają się w przypadku różnych typów zabudowy. W domu jednorodzinnym zabudowa tarasu zadaszeniem może być przedłużeniem salonu. Podobnie wygląda kwestia rozwiązania przestrzennego w przypadku szeregówek. Dzięki osłoniętej przestrzeni sąsiedzi nie zaglądają sobie do okien, a dzieci zawsze mogą schronić się przed słońcem, wiatrem, czy deszczem. Również w budynkach wielorodzinnych, jeśli do mieszkania przylega duży balkon, można nad nim wykonać praktyczne zadaszenie. Najczęściej wybieranym materiałem jest drewno tarasowe. To specjalnie przygotowane deski i belki z gatunków iglastych. Do zadaszeń wykorzystywane są sosny i świerki. Dodatkowo z drewna można też wykonać podłogę lub użyć zamiennie kostki brukowej albo paneli. Nad zadaszeniem możliwy jest też montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki którym rachunki za prąd będą znacznie mniejsze.

Montażem zadaszeń tarasowych i balkonowych zajmują się wyspecjalizowane firmy i ekipy budowlane. Praktyczny daszek z zabudową ścianek lub bez można wykonać przy dowolnym typie zabudowy: od domków wolnostojących po bloki mieszkalne w dużych metropoliach. Wszystko uzależnione jest od metrażu balkonu i przestrzeni nadającej się do zadaszenia drewnianą konstrukcją.