Kolory ramek do gniazdek

Po wielu tygodniach w końcu mogę uznać remont kuchni za zamknięty. Przygotowywałem się do niego razem z żoną dość długo, bo zależało nam na stworzeniu wymarzonego miejsca, w którym będziemy mogli miło spędzić czas, a ponieważ oboje lubimy gotować to spędzamy go w kuchni naprawdę sporo. Nie sądziłem jednak, że remont będzie kosztował mnie tyle nerwów.

Dobór koloru ramek w gniazdkach elektrycznych

ramki do gniazdek grafitowePodział zadań przy remoncie był jasny – żona wybiera meble i ich kolor, ja sprzęty i płytki. Udało nam się nawet dość szybko dojść do porozumienia, ale problemem okazały się kolory ramek do gniazdek elektrycznych, ponieważ od zawsze marzyłem o grafitowych płytkach imitujących kamień i nie zamierzałem z tego rezygnować. Naprawdę trudno było mi dostać ramki do gniazdek grafitowe czy w innym podobnym kolorze, ponieważ do wybranych płytek nie pasowały białe kontakty. Ostatecznie udało mi się i po objechaniu połowy miasta i utracie nadziei trafiłem na ramki w ostatnim sklepie na mojej liście. Na moje szczęście ramki były bardzo estetyczne, więc kupiłem od razu kilka więcej, żeby mieć na zapas. Nawet moja żona, która preferowała tradycyjny kolor uznała, że te ramki zdecydowanie bardziej pasują do naszej nowej kuchni i znacznie ładniej wyglądają na szarych płytkach, niż białe kontakty. Nie chciałem już podkreślać, że od początku to mówiłem. Ważne, że udało nam się rozwiązać ten nieoczekiwany problem.

Płytki do kuchni są jednym z najważniejszych elementów wpływających na jej wygląd, dlatego gniazdka elektryczne powinny być do nich dopasowane. Na rynku dominują jednak białe ramki do kontaktów, ale na szczęście powoli się to zmienia i pojawiają się ramki w kolorze grafitowym, brązowym czy nawet czarnym. Jestem jednak przekonany, że wybór kolorystyki ramek będzie coraz szerszy.