Jakie wybrać fronty do kuchni?

 

Kiedy decydujemy się na meble kuchenne, to powinniśmy dokładnie zastanowić się nad materiałem, z którego mają być wykonane fronty szafek. Obecnie najpopularniejsze są fronty z płyty MDF lub foliowane na gorąco. Takie rozwiązanie jest najtańsze na rynku i sprawia, że meble są bardzo wytrzymałe. Bardzo popularne są również meble z drewna, które również są eleganckie.

Czy warto postawić na kuchnię dworkową?

meble do kuchni toruńKiedy decydujemy się na kuchnie rustykalne lub dworkowe, to najczęściej do produkcji mebli wykorzystuje się drewno z dębu oraz buku, a także sosny lub brzozy. Dla najbardziej wymagających klientów stosuje się egzotyczne gatunki drzewa. Największymi zaletami mebli wykonanych z drewna jest to, że można je bardzo łatwo wyczyścić ze starej farby oraz odnowić i na nowo pomalować. Możemy również wybrać fronty do szafek, które będą wykonane ze szkła, kiedy potrzebujemy nowoczesne meble do kuchni Toruń jest miastem, na terenie którego możemy zamówić nowoczesne meble, które będą wytrzymałe na wilgoć oraz na uderzenia. Najdroższym, ale najefektywniejszym rozwiązaniem są meble wykonane z litego drewna albo też ze specjalnej płyty meblowej. Takie meble są najczęściej później fornirowane oraz barwione na dowolny kolor wybrany przez klienta. Trzeba jednak bardzo uważać przy takich meblach, ponieważ można je bardzo łatwo uszkodzić uderzeniem. Fronty wykonane z drewna są bardzo dobrze zabezpieczone przed wilgocią oraz nie przebarwiają się, a także nie puchną.

Blat w kuchni musi być równie odporny na ścieranie oraz krojenia także na gorące garnki. Jest to najbardziej eksploatowane miejsce ze wszystkich mebli kuchennych, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to aby można było go przede wszystkim łatwo wyczyścić. Możemy zdecydować się na laminowane blaty wykonane z papieru lub żywic syntetycznych, które dodatkowo są pokryte laminatem błyszczącym.