Jakie wózki inwalidzkie są najlepsze?

 

Niepełnosprawność nie musi oznaczać konieczności zamykania się w czterech ścianach. Bowiem nawet osoby, które utraciły władzę w nogach mogą dalej cieszyć się życiem. Wystarczy jedynie zadbać o zakup wysokiej jakości wózka inwalidzkiego. 

Wózek inwalidzki w sklepie internetowym

wózki inwalidzkie sklep onlineNa początku należy zaznaczyć, że osoby niepełnosprawne mają do wyboru dwa rodzaje wózków inwalidzkich: ręczne oraz elektryczne. W przypadku osób młodych i wysportowanych naturalnym wyborem wydaje się wózek napędzany siłą mięśni rąk, natomiast w przypadku osób starszych, zdecydowanie lepiej sprawdzą się wózki elektryczne. Są one użyteczne zwłaszcza przy pokonywaniu wzniesień i podjazdów. Natomiast wózki napędzane siłą mięśni, może nie są tak nowoczesne, jak wózki elektryczne, ale spełniają swoją funkcję równie dobrze. To, czym różnią się wózki elektryczne od ręcznych to nie tylko parametry i konstrukcja, ale przede wszystkim cena. Bowiem za wózek elektryczny można zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Natomiast w przypadku bardzo dobrych wózków ręcznych, spokojnie wystarczy wózek za pięć-sześć tysięcy. Jeśli zainteresowały nas wózki inwalidzkie sklep online to miejsce, gdzie mamy największy ich wybór. Znajdziemy tam sprzęt zarówno od uznanych i popularnych producentów, jak również ten z nieco niższej półki, ale również trzymający poziom. Warto przeglądnąć ofertę sklepów internetowych, ponieważ posiadają one wiele modeli sprowadzanych zza granicy, którymi sklepy stacjonarne raczej nie dysponują.

Koszt wózków ręcznych i elektrycznych różni się, inny jest też komfort poruszania się na nich. Jednakże to, który z nich wybierze osoba niepełnosprawna jest jedynie kwestią jej wyboru. Przewagą wózków elektrycznych jest też fakt, że stabilizują pozycję osób całkowicie niezdolnych do poruszania się.