Jaki vaporizer jest wydajny?

Wiele osób, które stosują produkty konopne z CBD, zwłaszcza medyczną marihuanę, coraz częściej skłania się ku waporyzacji. Dlaczego? Ponieważ jest to proces, w którym nie mamy do czynienia z toksycznymi substancjami smolistymi ani związkami rakotwórczymi.

Ile kosztują dobre vaporizery?

vaporizerWaporyzacja to nic innego, jak odparowywanie substancji czynnych z ziół i ich koncentratów. Jej początki datuje się na początek lat 80-tych ubiegłego wieku, jednakże ówczesna technologia nie pozwalała na produkcję mocnych, wydajnych urządzeń, które byłyby w stu procentach bezpieczne. Toteż dopiero w nowym millenium zaczęto produkować nowoczesne vaporizery, które spokojnie mogłyby być produkowane na skalę komercyjną. Na rynku możemy wybierać pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi i przenośnymi, jednakże znaczna większość klientów stawia na te drugie. Dlaczego? Ponieważ dają dużą większą swobodę korzystania i z waporyzacji możemy korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Natomiast vaporizer stacjonarny może być używany tylko tam, gdzie jest dostęp do prądu, a samo urządzenie ma dość duży rozmiar. Co prawda są one mocniejsze, z racji tego, że działają na prąd, ale niewiele osób korzysta z waporyzacji wyłącznie w domu. Jeżeli chcemy kupić dobry vaporizer przenośny, musimy przygotować się na wydatek rzędu 700-800 złotych, albowiem urządzenia w takiej cenie znajdą uznanie zarówno w oczach doświadczonych, jak i początkujących vaperów. Nie jest to mało, ale zakup waporyzatora należy traktować w kategorii inwestycji.

W przypadku jointów czy fajek wodnych, zużycie suszu konopnego jest bardzo duże, a sam proces jest spalania jest wyjątkowo szkodliwy. Natomiast waporyzacja nie jest ani szkodliwa, ani nie notujemy w jej przypadku strat w materiale roślinnym.