Jaki podatek można odzyskać?

Fakt, że Polska znajduje się w strukturach Unii Europejskiej jest dla nas bardzo korzystny. Możemy dzięki temu korzystać z wielu różnych przywilejów, jak swobodny przepływ ludzi i towarów na terenie całej wspólnoty. Nie musimy posiadać nawet paszportu, żeby wyjechać do Niemiec czy Francji. To jednak nie jedyne korzyści.

Warto interesować się zwrotami podatków

bezproblemowe odzyskiwanie vat z zagranicyJeżeli prowadzimy firmę, warto wiedzieć, że poza granicami naszego kraju będziemy musieli zapłacić normalny podatek VAT za paliwo. Jest jednak sposób, dzięki któremu będziemy mogli te pieniądze odzyskać. Dlatego nie musimy obawiać się tankowania poza granicami kraju. Wystarczy, że po powrocie złożymy odpowiedni formularz w naszym lokalnym Urzędzie Skarbowym oraz będziemy posiadali dokumenty, które poświadczą, że kupiliśmy paliwo jako firma. Zwrot podatku VAT możliwy jest tylko w sytuacji, gdy paliwo służyło nam podczas wyjazdu służbowego i jest kosztem uzyskania przez nas przychodów. Warto o tym wiedzieć. Musimy pamiętać, że na takie pieniądze przyjdzie nam trochę poczekać. Nasz krajowy Urząd Skarbowy będzie musiał zwrócić się do Urzędu Skarbowego w kraju, w którym zapłaciliśmy podatek VAT, zweryfikować prawdziwość naszego wniosku oraz przelać pieniądze do Polski. Dopiero wtedy będziemy mogli je otrzymać. Jeżeli interesuje nas tylko bezproblemowe odzyskiwanie VAT z zagranicy warto znaleźć firmę, która nam w tym pomoże.

To będzie szczególnie opłacalne w sytuacji, w której nasze auta tankują dużo paliwa za granicą, na przykład, gdy posiadamy firmę transportową. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się, że zapłacimy dodatkowy podatek i koszty naszych usług będą musiały wzrosnąć. Naszym kierowcom na pewno nie zabraknie też paliwa. Zwrot podatku w końcu wpłynie na nasze konto.