Jak zapakować paczkę do Londynu?

Obecnie istnieje wiele możliwości wysłania paczki do Anglii. Coraz więcej Polaków mieszka za granicą, więc popyt na takie usługi rośnie. Część rodaków dostaje w Londynie przesyłki od rodziny albo zamawiają różnego rodzaju towary od sprawdzonych przez siebie wcześniej sprzedawców z Polski.

Paczki do Londynu – jak wysłać?

paczki w sortowniJeżeli chce się rozszerzyć sprzedaż produktów za granicę, warto nawiązać stałą współpracę z jakąś firmą kurierską albo pocztą. Dzięki temu będzie można obniżyć koszty wysyłania towarów. Nie zawsze jednak to się opłaca, jeżeli przykładowo paczki wysyłane do Anglii stanowią niewielki odsetek wśród wszystkich przesyłek. Czasami można jednak skorzystać z usług, które będą obejmowały stałe wysyłanie paczek i w Polsce, i za granicą. Przejrzenie różnych ofert na pewno pomoże znaleźć odpowiedni pakiet czy samodzielne usługi, które będą firmie odpowiadać. Nieco inaczej wygląda kwestia wysyłania rzeczy przez osobę prywatną. Zwykle najlepiej będzie skorzystać z wysyłki jednorazowej, chyba że wysyła się coś bardzo często. Przesyłki kurierskie do Londynu oferuje wiele firm, więc po prostu trzeba zbadać, której usługi najlepiej będą pasowały. Później już kwestia wysłania nie jest niczym problematycznym. Część usługodawców oferuje nawet możliwość odebrania pakunku prosto z domu nadawcy. Dzięki temu nie musi się on martwić nawet o udawanie się do żadnej placówki. Jest to wygodne i warto wziąć pod uwagę taką zaletę.

Naklejki samoprzylepne i inne pomocne materiały

naklejki samoprzylepneNiezależnie od tego na jak dobrego i ostrożnego kuriera się trafi, trzeba samodzielnie też zadbać o odpowiednie zapakowanie swojej przesyłki. Dzięki temu można uniknąć późniejszych problemów, chociażby związanych z zagubieniem albo zniszczeniem delikatnych rzeczy wewnątrz. Pomocne do pakowania będą:

  • wypełniacz
  • kartony i koperty
  • folia bąbelkowa
  • taśma klejąca

Na początek trzeba sobie wszystko przygotować. Jeśli ma się firmę, wysyłająca swoje produkty, to nie ma z tym najmniejszego problemu. Jeśli jednak ktoś wysyła po prostu raz na jakiś czas jakąś rzecz do rodziny, to trzeba się w odpowiednie materiały wyposażyć. Przyda się solidny karton, w którym umieszczone będą przedmioty. Oczywiście, należy dobrać pasujący rozmiar. Nic nie powinno być wciskane na siłę, bo wtedy istnieje ryzyko, że się zniszczy. Poza tym opakowanie nie powinno być też zbyt duże, bo później będzie trzeba wkładać do środka całą masę wypełniacza, aby wypełnić karton. Ewentualnie z braku mniejszego kartonu, można użyć tego, który się ma i zmniejszyć go po prostu, przycinając od góry w każdym rogu. Produkt warto dodatkowo zabezpieczyć tak, aby nie było możliwości, że coś wycieknie, stłucze się i tak dalej. Zależnie od tego, co się wysyła, trzeba zastosować odpowiednie środki. Jeśli rzecz może się łatwo uszkodzić, tym bardziej trzeba ją solidnie owinąć folią bąbelkową. Dodatkowo przydadzą się taśmy oznaczeniowe, to znaczy specjalne etykiety z naklejkami oznaczającymi, że w środku znajduje się coś, z czym trzeba się obchodzić ostrożnie. Poza tym zabezpieczeniem jest mocna taśma klejąca, która zaklei karton. Jeśli ma się własną firmę, warto aby posiadała ona logo i na przykład dane kontaktowe. Świadczy to po prostu o profesjonalizmie.

Czy opakowania foliowe się sprawdzą?

opakowania folioweW przypadku bardzo małych elementów przyda się dodatkowe zabezpieczenie. Mogą nim być torebki foliowe. Można w nie zapakować na przykład bransoletki czy inne rodzaje ręcznie robionej biżuterii. Można też użyć ich do zabezpieczenia zamknięć kremów i innych kosmetyków, które mogą wyciekać. Czasami po prostu zdarza się, że w transporcie coś się otworzy i lepiej temu zapobiegać. Należy jednak pamiętać, że opakowania foliowe nie zabezpieczają przed uderzeniami. Chyba, że jest to folia bąbelkowa. Tego typu torebki chronią więc głównie po prostu przed zagubieniem się czegoś w większym kartonie czy przed rozlaniem, jak było to już wspomniane.


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • BV Format – strona internetowa firmy sprzedającej znaki ADR i taśmy odblaskowe
  • London Express – strona www firmy oferującej przesyłki kurierskie do Londynu
  • Foliowe.com – witryna internetowa przedsiębiorstwa produkującego torby reklamowe z nadrukiem

Podsumowanie

Każdą paczkę trzeba zapakować na tyle dobrze, aby później nie musieć się stresować, że nie dotrze ona w całości. Jeżeli coś zdarzy się po drodze, klient na pewno o tym powiadomi. Rodzina też to zrobi. By jednak ograniczyć sobie stresów, lepiej zapobiegać takim sytuacjom i wcześniej przyłożyć się do pakowania.