Jak wygląda zawód grafologa?

 

Bez wątpienia jest to jeden z ciekawszych zawodów, jakie dziś możemy spotkać w świecie. Może bowiem zajmować się sprawami kryminalnymi, obracać wokół weryfikowania podpisów słynnych osób, bądź walczyć z fałszerzami. Tak naprawdę stoi przed nim mnóstwo dróg i to on decyduje, którą z nich pójdzie.

Tajemnice naszego pisma

grafologDla grafologa nasze pismo tak naprawdę nie ma żadnych tajemnic. Potrafi on zweryfikować wiele kluczowych kwestii, których my nawet nie dostrzegamy. Dlatego bardzo często grafolog pracuje przy sprawach kryminalnych, by wykluczyć potencjalnych sprawców, lub udokumentować ich winę. Tak naprawdę zawód ten sam w sobie jest tajemnicą. Bowiem raczej na co dzień nie myślimy o tym, ile niespodzianek skrywa w sobie nasze pismo. Nie zauważamy jego znaków szczególnych, na które uwagę z pewnością zwróciłby grafolog. Jest to zawód nie tylko tajemniczy, ale i bardzo interesujący. Znając się na podpisach i umiejąc zweryfikować ważne ich szczegóły, można natknąć się na wiele ciekawostek. Być może odkryć dawno zaginiony list jakiegoś króla, podpis słynnego piosenkarza, piłkę z autografem tragicznie zmarłego piłkarza. Takie rzeczy dziś mają ogromną wartość kolekcjonerską i ludzie pragną posiadać je w swoich zbiorach. I tutaj właśnie wkraczamy w taki rejon tegoż zawodu, który dla mnie jest najbardziej interesujący. A jest nim weryfikacja podpisów na zabytkach, starych książkach, czy też obrazach. Dziś bywa z tym wielki kłopot w muzeach, gdy nie mamy zbyt wielu podpisów danego artysty. Grafologia jednak idzie do przodu i wciąż pozwala nam odkrywać nowe rzeczy, które do tej pory były przed nami zakryte.

Jeśli chcemy w swoim zawodzie pogrążać się w sprawach kryminalnych, ale i obcować z największymi dziełami sztuki, bez wątpienia grafologia będzie idealnym wyborem. Otwiera przed nami mnóstwo wrót i nie jest jednolita. Nie ma wytyczonej ścieżki, to my ją wybieramy.