Jak wygląda budowa tarasu drewnianego?

Wyposażenie domu i terenu wokół jego wiąże się z wieloma wyborami pomiędzy różnymi pomysłami. Prawdopodobnie każdy z nas ma jakieś wymarzone koncepcje dotyczące tej kwestii. Często jest to taras, na którym możemy odpocząć po pracy w letnie wieczory. Wykonać taki obiekt można z różnego rodzaju materiału.

Budowa tarasu drewnianego

tarasy drewnianeKażdy użytkownik domu marzy o miejscu, w którym można się zrelaksować, a jednocześnie dodaje uroku samemu budynkowi. Na pewno takim obiektem są tarasy drewniane – często budowane, z uwagi na popularność tego materiału oraz stosunkową łatwość montażu. Do tego ceniona jest jego naturalność oraz trwałość, ponieważ jak tylko prawidłowo będziemy dbać o drzewo, przetrwa on kilka dobrych lat. Przy budowie takiego tarasu trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze obiekt taki musi mieć solidne podstawy, na których się go wzniesie. Dobrym rozwiązaniem byłaby betonowa posadzka bądź tańsze opcje punktowych boczków z betonu. Następnie ważną czynnością jest wybór desek tarasowych, które nie powinny być szersze niż 15 centymetrów z uwagi na możliwość ich wypaczenia. Najlepsze są te odporne na różne czynniki zewnętrzne, a takie warunki spełniają egzotyczne drzewa. Niestety, są one najdroższe, ale dobrze spisują się znane z naszych lasów świerki i sosna. Po zakupie zabieramy się za ułożenie desek, które montuje się je za pomocą wkrętów do podstawy betonowej. Przy tej czynności należy zakładać je tak, aby były lekko nachylone w stronę ogródka, a przerwa pomiędzy elementami wynosiła 1 centymetr w celu lepszego odprowadzenia wody i wentylacji.

Chcąc poprawić wygląd naszego domu i ogrodu taki taras będzie świetnym pomysłem. Zyskamy dostęp do miejsca wypoczynku wiosną i latem, miejscem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz dodatkowe terenu na rośliny. Należy tylko pamiętać o właściwym impregnowaniu drewna.