Jak wybrać wałek do żywicy?

Obecnie większość preparatów nakłada się wałkami, ze względu na dużo lepsze rozprowadzanie produktu po zamierzonej powierzchni. Wałki dają gwarancję równomiernego rozłożenia potrzebnej substancji oraz zapewniają dokładne wypełnienie wszystkich szczelin, powstałych w przygotowywanym materiale.

Czy wałki do żywicy poliestrowej są trwałe?

wałek do żywicy poliestrowejNajczęściej są to bardzo trwałe, niegubiące włosia profesjonalnie przygotowane, o różnej średnicy produkty. Wałek do żywicy poliestrowej służ do nakładania maty szklanej i usuwania spod niej niepotrzebnych pęcherzyków powietrza. Znakomicie sprawdza się również do formowania żywicy epoksydowej, żelkoków i gęstych farb grubopowłokowych. Po wykonaniu prac wałek należy umyć i oczyścić w acetonie. Wałki tego typu są bardzo odporne na działanie agresywnych rozpuszczalników, które znajdują się w żywicach, lakierach. W związku z tym włosie musi być bardzo mocne i wyjątkowo odporne na wypadanie, aby pod wpływem silnych chemicznych preparatach nie ulegało degradacji. Po użyciu acetonu wałek nie powinien tracić włosie, ponieważ jest wyjątkowo dobrze przygotowane do tego typu silnych środków. Tego typu akcesoria występują w różnych rozmiarach, co jest bardzo istotne ze względu na zastosowanie. Czasami potrzebne są do pokrycia bardzo dużych powierzchni, szczególnie przy pracach szkutniczych, ale znajdują zastosowanie również przy malowaniu drobnych elementów, używanych między innymi w modelarstwie.

Wałki do żywic są szczególnie pożądane przez szkutników, modelarzy, ponieważ to oni najczęściej wykorzystują ich najmocniejsze strony. Każdy wałek powinien mieć wygodny uchwyt, ułatwiający operowanie nim w szczególnie trudnych miejscach. Można również oddzielić wałek od uchwytu i oddzielnie umyć, wtedy dłużej posłuży.