Jak wybrać odpowiednią automatykę do bramy?

Automatycznie otwierająca się brama to duże udogodnienie, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Aby jednak działała bez zastrzeżeń nawet pod dłuższym czasie od montażu, trzeba zadbać o wybór odpowiedniego urządzenia, kontrolującego pracę takiej bramy. Może one się różnic w zależności od rodzaju naszej bramy automatycznej. 

Czym kierować się przy wyborze automatyki do bramy?

napędy automatyczne do bramBrama automatyczna to ogromne udogodnienie zarówno w posesjach prywatnych, jak i zakładach pracy i firmach. Aby brama taka działała przez długi czas bez żadnych problemów, musimy wybrać odpowiednie napędy automatyczne do bram. Oczywiście, bardzo ważnym parametrem doboru napędu jest rodzaj bramy, czyli tego w jaki sposób się ona otwiera. Oprócz tego, przy wyborze napędu trzeba brać pod uwagę przede wszystkim standardowy sposób używania danej bramy, czyli to, jak często z niej korzystamy w ciągu dnia. Jeżeli mowa zaś o bramach skrzydłowych, niezmiernie ważnym parametrem przy doborze automatyki do nich jest to, czy jest to brama dwu – czy jednoskrzydłowa, oraz to jakiej długości jest skrzydło bramy. Wszystkie te parametry są niezmiernie ważne, gdyż producenci automatów do bram określają dokładnie, jaki może być ciężar bramy, ile dany napęd wytrzyma cykli otwarcia i zamknięcia bramy i do jakiego rodzaju bram dany napęd jest dedykowany. Bardzo ważną kwestią jest to w jaki sposób dana brama jest zamontowana. Czasem sposób montażu bramy uniemożliwia odpowiednie umocowanie dodatkowego napędu do niej. Dlatego też warto przemyśleć kwestię ewentualnego zamontowania napędu jeszcze przed samym montażem bramy.

Automatycznie zamykane i otwierane bramy to ogromne udogodnienie, zarówno w  przypadku posiadłości prywatnych, jak i zakładów przemysłowych. Aby jednak przekształcić bramę chroniącą posesję w taką która działa automatycznie, konieczne jest dokupienie sprawnie działającego automatycznego mechanizmu. Powinien on być ściśle dostosowany do ciężaru oraz rodzaju naszej bramy.