Jak wybrać idealny prezent dla faceta?

Wybranie rzeczy, która naprawdę się spodoba naszej drugiej połówce, niekiedy jest bardzo trudne, nawet jeżeli wydaje nam się, że dobrze znamy obdarowywaną osobę. Z racji, że trudno jest trafić w czyjś gust, poniżej znajdziecie kilka pomysłów na oryginalny prezent dla swojego ukochanego.

Charter jachtu oryginalnym pomysłem na prezent

wypożyczalnia jachtów na wynajemWeekend na jachcie to idealny sposób na spędzenie romantycznego wieczoru, a zarazem prezent niespodzianka. Najładniejsze tereny na rejsy są na Mazurach, i także tam jest największy wybór jachtów. Do wynajmu żaglówki, nie trzeba mieć patentu. Certyfikat jest wymagany jedynie do sterowania łodzi, jednak jeżeli ani Ty, ani Twój partner nie posiadacie takiego dokumentu, nic straconego. Jako sternika można wynająć profesjonalną osobę się tym zajmującą czyli skipera. Dodatkowo, wynajęty sternik zna dobrze okolice i wody, dzięki czemu może Was zabrać do najbardziej romantycznych i urokliwych zakątków. Na pewno będzie to jeden z oryginalniejszych pomysłów na prezent, a także niezapomniana przygoda. Miłym uzupełnieniem rejsu, będzie przygotowanie smacznej kolacji. Koszt najmu żaglówki szacuje się w granicach około 70 zł za dobę do nawet 1000 zł. Cena głównie zależy od wielkości jachtu, oraz poziomu jego wyposażenia.

Sprzęt wędkarski – wykorzystaj jego hobby

sprzęt wędkarski z hurtowniWędkarstwo może być źródłem relaksu, zainteresowaniem lub sportem. Jeżeli Twoja sympatia, pasjonuje się wędkarstwem, warto kupić mu jakiś gadżet do pogłębiania swojego hobby. Wybór jest naprawdę przeogromny, jednak zanim udamy się po prezent, warto zaczerpnąć Trochę wiedzy na temat łowienia ryb. Istnieje kilka rodzajów wędkowania:

  • morskie
  • muchowe
  • podlodowe
  • spinningowe
  • spławikowo-gruntowe
  • trolling

Każdy z nich wymaga innej metody wędkowania oraz przystosowanego do danej techniki sprzętu. Dziedzina wędkarstwa morskiego kryje się łowienie ryb słonowodnych, najczęściej z kutra. Jeżeli Twój luby jest pasjonatem tego typu wędkarstwa, dobrym prezentem będzie dla niego pilker, czyli przynęta przypominająca kształtem małe rybki. Najprostszą metodą łowienia ryb jest wędkarstwo muchowe. Wykorzystuje się do tego tzw. muszkę. Dobrym prezentem dla miłośnika tego typu wędkowania będzie zestaw do wykonywania sztucznych much. Nie wymaga to dużej wiedzy, więc nie popełnisz gafy, jak w przypadku gdy kupisz np. kołowrotek niepasujący do posianej przez niego wędki. Najczęściej jednak możemy się spotkać z technikami: spinningową i spławikowo-gruntową. Pierwsza opiera się na zarzucaniu sztucznej przynęty przyczepionej do wędki za pomocą żyłki i ściąganiu jej za pomocą kołowrotka. Natomiast metoda łowienia spławikowo-gruntowa, polega na obserwacji spławika, który podczas złapania ryby, chowa się pod wodę. Spławik, tak jak sztuczna przynęta, połączona z wędką jest za pomocą żyłki. Gdy Twoja sympatia preferuje tradycyjne metody wędkowania możesz sprezentować jej chociażby zestaw spławików, sztucznych przynęt lub akcesoria na ryby typu siatka, podbierak, krzesełko, termos, dobry nożyk, stojak na wędkę, latarkę czołową, torbę lub skrzynkę na haczyki lub przynętę.

Wyjątkowy prezent dla niego

jazda na torze wyścigowymKażdy mężczyzna jest fanem samochodów, nie znam takiego, którego zupełnie nie interesowałaby motoryzacja, więc może iść w tym kierunku? Oczywiście nie mam na myśli kupna samochodu, ale może Twój partner ma jakiś ulubiony samochód należący do klasyków, podpytaj go i zorganizuj mu przejażdżkę takim autem. Natomiast jeśli jest fanem szybkiej jazdy, zabierz go na tor wyścigowy, gdzie będzie mógł poprowadzić wymarzony samochód sportowy. Jeżeli jednak taki prezent wybiega poza granicę Twojego budżetu pomyśl o torze gokartowym lub kartingowym. Cena takiej atrakcji wacha się koło 60 złotych za godzinę jazdy za jedną osobę. Zachętą takiego rozwiązania jest również możliwość rywalizacji, jednak pamiętaj, że mimo wszystko powinnaś dać mu wygrać. Najlepszą zabawką każdego małego chłopca są sterowane samochody i helikoptery, jednak nie tylko dzieci lubią bawić się takimi zabawkami, ale często i dorośli mężczyźni. Jeżeli Twój partner również lubi tego typu gadżety, dobrze pomyśleć o sprezentowaniu mu np. drona, albo sterowany model ulubionego samochodu. Taki prezent świetnie sprawdzi się, jeżeli macie dzieci. Dzięki temu Twój partner, spędzi więcej czasu z Waszą pociechą na zabawie nowym gadżetem, a Ty w zamian będziesz miała go trochę dla siebie. Najprostszego drona możesz znaleźć już za 100-150 zł. Jeżeli jednak zależy Ci na wyposażeniu w kamery, mocnym silniku czy innych ulepszeniach musisz się szykować na dużo wyższe kwoty.


Więcej pomysłów na prezent można znaleźć na:

  • Logo24.pl – portal internetowy skierowany do mężczyzn
  • Prezentmotoryzacyjny.pl – strona internetowa oferująca motoryzacyjne prezenty dla mężczyzny
  • Sezonnaleszcza.pl – hurtownia wędkarska online sprzedająca markowy sprzęt wędkarski
  • Bofort.pl – internetowa baza ofert czarterów jachtów oraz jachtów do wynajęcia

Podsumowanie

Wybór prezentu nie należy do najłatwiejszych zadań. Wymaga dobrej znajomości osoby, jej upodobań, zainteresowań, a także zasobu posiadanych już rzeczy, aby nie sprezentować czegoś co już ma. Dlatego warto zastanowić się nad prezentem, który dostarczy rozrywki i niezapomnianych wspomnień.