Aplikacje na zamówienie

Jak stworzyć stronę internetową dla firmy?

Strony internetowe to rzeczywistość. Kiedy chcesz skorzystać z jakichś usług, sprawdzasz różne informacje na stronie interesującego cię przedsiębiorstwa. Gdy nie ma ono strony, przegrywa niejedną walkę o klienta. Pamiętaj o tym i sam zadbaj o odpowiednią oprawę dla własnego biznesu. Jeśli nie będzie cię widać w internecie, skąd wiadomo, że firma nadal funkcjonuje? Ludzie obecnie chcą móc zdobyć większość informacji, nie ruszając się z domu. Ponieważ nasze czasy już i tak charakteryzują się tym, że ciągle gdzieś biegamy, staramy się zaoszczędzić chociaż chwilę, załatwiajac co się da w internecie.

Na początek projektowanie logo

projektowanie logoCzy twoja firma ma logo, które wspiera inne działania, mające uświadomić potencjalnym klientom jej obecność? Zastanów się nad obecną stroną wizualną swojej marki. Mam nadzieję, że masz logo. Być może jednak nie do końca się ono sprawdza i dobrze kojarzy. Postaraj się to naprawić z pomocą specjalisty. Jakie powinno być logo:

  • możliwie proste;
  • dobrze się kojarzące;
  • kojarzące się bezpośrednio lub pośrednio z działalnością;
  • łatwe do skojarzenia i zapamiętania.

Nie wybieraj logo, które jest nijakie, bo takie najtrudniej utrwalić w świadomości ludzi. Przemyśl, jaka jest twoja koncepcja, a następnie skonsultuj ją z grafikiem. Wybierz takiego, który będzie nadawał na tych samych falach i poczujesz, że rozumie, co jest dla ciebie ważne. Nie musi znajdować się w twoim mieście, na przykład Toruniu, bo obecne możliwości komunikacji są na tyle duże, że z pewnością dogadacie się też zdalnie. Profesjonalne logo na stronie internetowej to podstawa bez względu na to czy masz firmę usługową czy sprzedajesz rzeczy codziennego użytku.

Strony internetowe a komunikacja wizualna

Strony internetoweKiedy masz już logo, kolejnym krokiem jest zrobienie strony internetowej tak, aby z nim tworzyła spójny komunikat na temat firmy. Nie chodzi o to, aby przedstawiała obrazowo, czym się zajmujesz, ale musi kojarzyć się z tymi wartościami i celami, które są w twojej działalności kluczowe. Na co zwrócić konkretną uwagę:

  • intuicyjne rozmieszczenie elementów na stronie;
  • aplikacje internetowe;
  • prezentację informacji o firmie;
  • obecność referencji od klientów;
  • dopasowanie do stylu komunikacji potencjalnych klientów.

Zależnie od tego czy twoją grupą docelową są rodzice przedszkolaków czy poważni biznesmeni, musisz dopasować do nich styl komunikacji. Nie chodzi tylko o tekst zamieszczony na stronie internetowej, ale także wszystko to, co można wyczytać między wierszami na przykład właśnie z doboru barw na stronie. Wie o tym jednak każdy profesjonalny twórca stron internetowych, więc twoim zadaniem jest jedynie uświadomienie mu na czyjej uwadze ci zależy i jaką masz tego wizję.

Strony czy serwisy internetowe

Strony internetoweNiektóre większe firmy decydują się zamiast w zwykłą stronę zainwestować w serwis, na którym użytkownicy będą mieli możliwość większego działania. Oferuje dodatkowo możliwość większej indywidualizacji treści dla konkretnego użytkownika, który loguje się do systemu. Serwisy mocniej angażują społeczność i w niektórych branżach może to być nawet wskazane. Poza tym, jeżeli będzie on prężnie działał, będziesz miał na swojej platformie spory ruch, co może działać tylko na twoją korzyść. Przy mniejszych biznesach serwis jednak nie jest zupełnie potrzebny. Nie polecam tworzenia stron internetowych na własną rękę bądź korzystania z pomocy jakiegoś studenta, którego umiejętności nie znasz. Najlepiej wybrać taką firmę, która sama ma dobrze zrobioną stronę internetową. Weź pod uwagę czy jej styl ci odpowiada, i czy cena cię satysfakcjonuje. Za dobrego specjalistę będzie trzeba jednak pewnie zapłacić nieco więcej. Szybko jednak stwierdzisz, że opłacało się przeprowadzić tę inwestycję. Nie musisz natomiast zupełnie sugerować się faktem czy firma jest z oddalonego Wrocławia czy może znajduje się w bliskiej okolicy. Niemal każde profesjonalne przedsiębiorstwo oferuje kilka możliwości komunikacji online, jak na przykład e-mail czy Skype, więc bez problemu ustalicie szczegóły projektu.


Tekst został napisany przy pomocy


Podsumowanie tematu

Decydując się na stworzenie strony internetowej, wybierz dobrego specjalistę. Zwróć uwagę na jego portfolio i zasugeruj mu jaka jest twoja wizja. Resztę zostaw jego doświadczeniu i umiejętnościom w zakresie programowania i projektowania stron.