Jak stosować rzepy dwustronne?

Właściwa organizacja przewodów w miejscu pracy jest warunkiem łatwiejszego utrzymania porządku wokół komputera czy innych urządzeń biurowych. Splatane kable znacząco utrudniają właściwe doczyszczenie trudno dostępnych miejsc w okolicach jednostki centralnej, dlatego też warto wyposażyć się w systemy organizacji przewodów w miejscu pracy.

Jaki rzep dwustronny kupić?

rzepy dwustronne szerokiePomimo tego, ze rzepy kojarzymy głównie z branżą tekstylną, zastosowania tego produktu są bardzo szerokie i zróżnicowane. Rzepy dwustronne szerokie są przykładowo niezwykle skutecznym orężem w walce z plątającymi się przewodami naszego komputera i urządzeń biurowych. Na czym opiera się skuteczność tego rozwiązania? Otóż rzepy tego typu wyposażone są w dwie odrębne warstw – z jednej strony pokryte są właściwym rzepem, a z drugiej miękkimi pętelkami, które nie maja właściwości chwytnych. Dzięki temu, owijając taki rzep wokół kabla, można w skuteczny sposób zapobiegać jego plątaniu się z innymi. Dodatkowo, rzepy dwustronne można wykorzystywać również do grupowania większej ilości przewodów w przypadku, gdy kilka stanowisk pracy znajduje się w bliskiej odległości od innych. Rzepy dwustronne mogą być stosowane nie tylko w przypadku sprzętu komputerowego, ale także sprzętu AGD czy RTV, takiego jak pralki, lodówki czy piekarniki. Dodatkowo rzepów dwustronnych w formie taśm można używać także jako uchwytów do przewodów w garażach i budynkach gospodarczych. Rzepy dwustronne są dostępne zazwyczaj w dwóch głównych bazowych kolorach – białym i czarnym. Czarne rzepy lepiej sprawdza się w przypadku zabezpieczania przewodów, gdyż nie będą rzucać się w oczy po ich zamocowaniu.

Jeżeli masz problem z ciągle plątającymi się przewodami od komputera, prostym rozwiązaniem tej sytuacji może być zainwestowanie w specjalne opaski zaciskowe, które pozwolą ci na odseparowanie poszczególnych kabli od siebie. Dzięki temu będziesz miał możliwość zachowania większego porządku wokół miejsca pracy.