Jak sfinansować zakup automatyki przemysłowej dla przedsiębiorstwa ?

Wielu przedsiębiorców boryka się z tym samym problem, w jaki sposób znaleźć fundusze na rozwój swojej działalności. Własny kapitał firmowy zwykle okazuje się nie wystarczający, zważywszy jeśli w grę wchodzi rozwój działalności związanej z automatyką przemysłową. W niniejszym artykule podpowiadamy jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę.

Automatyka przemysłowa – czyli na co potrzebne są fundusze

czujniki temperaturyAutomatyka przemysłowa to rozwiązania z zakresu technologii i sprzętu elektronicznego pozwalające na zautomatyzowanie różnego rodzaju procesów produkcyjnych i technologicznych. Pod pojęciem automatyzacja procesów przemysłowych rozumie się zautomatyzowane systemy składające się z różnych układów urządzeń tworzących system. Elementów owych systemów automatyki przemysłowej jest bardzo wiele, można do nich zaliczyć takie elementy jak:

  • urządzenia i maszyny pozwalające na automatyczną produkcję lub automatyzacje procesów przemysłowych (urządzenia do montażu i linie montażowe, linie pakujące, prasy, itd.),
  • urządzenia kontrolno-pomiarowe montowane na maszynach (aparatura pomiarowa, czujniki temperatury, czujniki termoelektryczne, przetworniki, mierniki, itd.),
  • urządzenia wykonawcze (silniki, zawory, przepustnice),
  • urządzenia sterujące,
  • oprogramowanie pozwalające na kontrole procesów produkcyjnych,
  • systemy łączności,

łatwo zatem zauważyć, ze rozwiązania z zakresu automatyki to niemal obowiązkowe rozwiązania w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Łatwo także się domyślić, że nie są to tanie sprzęty, co dla wielu przedsiębiorców jest dużym problemem. Jak zatem zdobyć potrzebne fundusze na zakup rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej? Oto kilka dostępnych rozwiązań.

Kredyty dla firm bez bik – łatwo dostępne rozwiązanie dla przedsiębiorców

fundusze z kredytu dla firmJedną z popularniejszych jak i bardziej przystępnych opcji jeśli chodzi o zdobycie dodatkowych finansów na rzecz firmy są kredyty bez bik. Czym to rozwiązanie się charakteryzuje? Największa zaletą kredytów bez bik jest fakt, że składając wniosek o taki kredyt banki nie sprawdzają historii kredytowej firmy czy tez jej właściciela, dzięki czemu, nawet firmy, które kiedyś miały jakieś problemy finansowe, lub w terminie nie wywiązały się ze spłatą jakiś długów mają szanse taki kredyt uzyskać. Jako, że historia kredytowa nie będzie sprawdzana to cały proces trwa zdecydowanie krócej, dzięki czemu informacje na temat tego czy wniosek został pozytywnie rozpatrzony otrzymuje się bardzo szybko. Ponadto i liczba formalności przy tego rodzaju kredytach jest zdecydowanie mniejsza, dzięki czemu jest to wygodne i względnie przystępne rozwiązanie. Jeśli chodzi o kwoty jakie można za pośrednictwem takiego kredyty to widełki są bardzo szerokie i ściśle uzależnione od oferty danej placówki.

Pożyczki dla firm – czym charakteryzuje się to rozwiązanie

środki z pożyczki dla firmNajwiększą różnica, jeśli chodzi o pożyczki dla firm w porównaniu z kredytami jest kwota jaką można w ten sposób uzyskać. Otóż wprawdzie widełki, jeśli chodzi o sumę pożyczki są różne w zależności od banku czy placówki udzielającej pożyczki, jednak zawsze są to sumy zdecydowanie niższe niż w przypadku kredytów. Rozwiązanie to charakteryzuje także fakt, że wnioski rozpatrywane są bardzo szybko nawet w kilkanaście minut i co ważne udzielane są na dowolny cel. Dzięki czemu w ten sposób można w szybki sposób zdobyć pieniądze na dowolną inwestycje. Dodatkowo w niektórych przypadkach banki oferują karencji i rozłożenie spłat na długi termin, dzięki czemu zaciągnięta pożyczka pozwoli rozwinąć firmę, nie obciążając przy tym zbyt mocno firmowego budżetu.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • Sawterm – strona internetowa firmy oferującej czujniki pt 100 i termopary
  • Wnp.pl – internetowy portal gospodarczy poświęcony biznesowi i przemysłowi
  • Janvest – witryna internetowa przedsiębiorstwa oferującego kredyty dla firm bez bik

Podsumowanie tematu

Zakup automatyki przemysłowej dla własnego przedsiębiorstwa to zawsze duży wydatek, na który w sposób samodzielny nie każda firma jest wygospodarować odpowiednie kwoty, dlatego warto zorientować się jakie są dostępne alternatywne rozwiązania. A w dzisiejszych czasach możliwości jest co najmniej kilka, jednak decydując się na kredyt i pożyczkę należy dokładnie sprawdzać oferty tak by nie narazić firmy na starty.