Jak przeprowadzić duży zakład produkcyjny – przesuwanie maszyn

Przeprowadzka – dla wielu ludzi jest to coś naturalnego, coś, co trzeba raz na jakiś czas przeżyć, przenosząc się z mieszkania do mieszkania. Dopóki dotyczy to nas samych, naszych prywatnych rzeczy, specjalnie nie daje się we znaki. Po prostu wynajmujemy firmę, która nam pomoże przewieźć wszystko i przewozimy nasze rzeczy na miejsce nowego zamieszkania. Nieco inaczej wygląda przeprowadzka firmy, zwłaszcza firmy montażowej, czy produkcyjnej, która posiada w swoim zakładzie liczne, mniejsze i większe maszyny. Jak łatwo się domyślić, zapewne te większe maszyny mogą być sporym problemem.

dźwigOd czego zacząć?

Aby przyspieszyć i usprawnić przeprowadzkę, najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie firmy, oferującej usługi transportowe. Najpierw opłaca się wywieźć z firmy mniejsze maszyny, mniejsze urządzenia, które po prostu mogłyby nam przeszkadzać, czy to w

  • przewożeniu
  • wynoszeniu
  • wywożeniu

dużych maszyn.

Zasada jest bardzo prosta – przy wywożeniu dużych maszyn, im mamy więcej przestrzeni do dyspozycji, tym będzie dla nas lepiej i tym łatwiej będzie można manewrować maszyną. Lżejsze maszyny, urządzenia i inne obiekty znajdujące się na hali, można przewieźć na nowe miejsce i ustawić je tam tak, by nie przeszkadzały.

przeprowadzkiDuże maszyny

Duże maszyny, jak zapewne wielu się domyśla, będą stanowiły największy kłopot. Niektóre z nich są demontowane częściowo, dzięki czemu, możliwe będzie ich częściowe rozłożenie i przewiezienie w częściach. To znacznie ułatwia przesuwanie maszyn, ponieważ są one jednak nieco lżejsze. Do przesuwania ciężkich maszyn stacjonarnych, warto wykorzystać odpowiednie urządzenia, takie, jak podnośniki i specjalne rolki. Podnośniki pomogą nam ustawić maszynę na rolkach, a potem, będzie można je na tych rolkach zdecydowanie łatwiej przesuwać i ustawiać. To bardzo dobre rozwiązanie, umożliwiające zdecydowanie wygodniejsze i szybsze przesuwaniu i ustawianie maszyn. Maszyny można w ten sposób wywieźć na zewnątrz zakładu, bądź w takie miejsce, gdzie będzie możliwe ustawienie ich na samochodzie, czy na pojeździe, który będzie transportował je dalej, do nowego zakładu.

Przewóz

Przewóz zrealizować najlepiej za pomocą firmy transportowej, która oferuje nam wynajem TIR-ów. Do przyczepy ciągnika siodłowego, wejdzie wiele przedmiotów, a to z kolei oznacza, że będzie można znacznie ograniczyć liczbę kursów, wykonanych takim pojazdem. Jest to świetne rozwiązanie, biorąc pod uwagę oszczędność czasu i pieniędzy. Duże maszyny, takie, które nie zmieszczą się to TIR-a, będzie trzeba przewieźć transportem specjalnym. Nie jest to łatwe zadanie, ze względu na odpowiednie formalności, które będzie trzeba załatwić. Przewóz specjalny ma też specjalną – wyższą cenę, dlatego warto ograniczyć do minimum ilość maszyn przewożonych w ten sposób.

Rozładunek i ustawienie

W nowym miejscu, następować będzie rozładunek. I znów pierwszeństwo mają duże maszyny. Małe maszyny, które zostały wcześniej przywiezione, powinny zostać ustawione w takim miejscu, by nie przeszkadzały w ustawieniu maszyn dużych i ciężkich. Ustawienie maszyn ma duże znaczenie. Trzeba je odpowiednio rozplanować, by wykorzystać jak najlepiej powierzchnię hali.

 


 

przeowozyŹródła informacji:

 


 

transportPodsumowanie

Przeprowadzka dużego zakładu pracy jest znacznie trudniejsza, niż przeprowadzka człowieka z mieszkania do mieszkania. Przewożąc liczne urządzenia i maszyny z takiej firmy, trzeba wszystko dokładnie zaplanować i zoptymalizować, by przeprowadzka kosztowała firmę jak najmniej czasu, pracy i pieniędzy.