domek letniskowy

Jak powinien być wyposażony domek letniskowy?

Domki letniskowe są bardziej kameralną alternatywą dla zatłoczonych, wielopoziomowych hoteli. Wybierają je zazwyczaj osoby lubiące ciszę i spokój, pragnące odpocząć od zgiełku miast. Przygotowując się na przyjazd gości powinniśmy więc uwzględnić ich najskrytsze potrzeby.

Nadmorskie domki gwarancją udanego odpoczynku

domek letniskowyNajpopularniejszym kierunkiem turystycznym w kraju są góry oraz morze. Wynika to z bliskości natury, chęci pooddychania świeżym powietrzem i znalezienia się daleko od domu (z w szczególności pracy). Noclegi w niektórych popularnych nadmorskich miejscowościach zarezerwowane są jeszcze na długo przed sezonem. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się kwatery w bardziej ustronnych miejscach, np. w Sarbinowie. Wygląda na to, ze z roku na rok jesteśmy coraz bardziej zmęczeni zgiełkiem miast i uciekamy w zaciszne miejsca. Przy wyborze noclegu na północy ważnym czynnikiem dla turystów jest odległość od morza. Kąpiel jest największą atrakcją dla dzieci i nastolatków, toteż całe rodziny najchętniej przyjeżdżają do miasteczek położonych nad samą wodą. Pary lubią być w centrum miasta i blisko plaży, zaś starsze małżeństwa i samotnicy wybierają tereny podmiejskie i dzikie plaże. Z roku na rok wraz z doświadczeniem rosną także oczekiwania turystów. Trudno się dziwić, że mają coraz większe wymagania lokalowe. Najchętniej wybieramy kwatery z balkonami, tarasami i dobrze wyposażonym ogrodem. Wszelkie grille, meble ogrodowe, huśtawki i piaskownice są mile widziane. Ogród to także ważne miejsce dla letników przyjeżdżających z czworonogami. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na bezpośrednie otoczenie kwatery.

Tarasy kompozytowe miejscem odpoczynku gości na kilka sezonów

Tarasy kompozytoweObecność tarasu zawsze podwyższa standard oferty. Polacy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, grillują i opalają się. Jeśli chcesz by Twój taras posłużył wielu grupom letników zdecyduj się na deskę kompozytową. To bardzo trwały materiał uzyskiwany z połączenia polimerów i włókien drzewnych. Wyglądem przypomina drewno, jednak ma wiele cennych właściwości, których nie ma zwykłą deska tarasowa. Przede wszystkim jest odporny na działanie:

  • wilgoci i pleśni,
  • niskich temperatur i promieni słonecznych,
  • grzybów i porostów,
  • ognia.

Tarasy kompozytowe odznaczają się estetycznym wyglądem, łatwością montażu, antypoślizgową nawierzchnią i różnorodną gamą kolorów. Niestety mają także wady. Mianowicie, są wrażliwe na zarysowania np. meblami ogrodowymi oraz opady deszczu, które mogą powodować zacieki. Ceny desek kompozytowych mogą się wydawać spore (ok. 140-200 zł/mkw), jednak są porównywalne do desek z drewna egzotycznego. Dobrą informacją jest zaś to, że przy kompozycie na pewno zaoszczędzimy na malowaniu i impregnacji.

Uzdatnianie wody sposobem na długowieczne zdrowie i oszczędzanie pieniędzy

Uzdatnianie wodyUzdatnianie wody to nic innego jak poprawianie jej jakości. Istnieją cztery wykorzystywane w tym celu metody:

  • odżelazianie i odmanganianie wody,
  • zmiękczanie,
  • dezynfekcja,
  • odwrócona osmoza.

Kamień osadzony na sanitariatach, w czajniku czy pralce to standardowy widok w wielu domach. Niestety psuje od nie tylko wygląd wyposażenia, ale także je same. Chcąc nie dopuścić do zniszczenia urządzeń przez twardą wodę warto rozważyć zmiękczanie wody. W tym celu stosuje się różnego rodzaju filtry zmiękczające, które powodują zamienianie powodujących twardość wody jonów wapnia i magnezu na jony sodu. By poprawić zaś smak i jakość wody pitnej można zdecydować się na filtry mechaniczne, które zatrzymują zanieczyszczenia lub filtry chemiczne, które je usuwają. Picie wody z kranu przez obecność różnych substancji jest wysoce niewskazane. Stosując filtry zapobiegniesz wielu chorobom oraz uchronisz sprzęt agd przed szybkim zepsuciem.


Źródła:


Podsumowanie

Potrzeba niewielu zmian by uatrakcyjnić domek letniskowy. Korzystając z powyższych rad uczynisz go bardziej trwałym i przyjaznym dla odwiedzających Cię letników.