Ile kosztują nasiona marihuany?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem nasion marihuany, to możemy być spokojni, gdyż jest to w pełni legalne. Znajdziemy je w wielu sklepach online, które działają na rynku od wielu lat. Pamiętajmy jednak, by wystrzegać się ofert niesprawdzonych sprzedawców. 

Outdoorowa hodowla z nasion marihuany

nasiona marihuany do hodowli outdoorWiele osób decyduje się na uprawianie konopi w pomieszczeniach, co jednak nie znaczy, że jest to najbardziej optymalny sposób. W tym przypadku jest wręcz przeciwnie, gdyż hodowanie roślin na zewnątrz jest dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem – zarówno dla nich, jak i dla nas. Bowiem zapewniamy im bezpośredni dostęp powietrza (wiatru), czyli nic innego, jak darmową wentylację, wodę pobierają bezpośrednio z gleby, a padający deszcz pełni rolę naturalnego stymulatora wzrostu. Dla nas oznacza to praktycznie zerowe koszty utrzymania, a jedynym wydatkiem staje się zakup dobrego nasiona marihuany do hodowli outdoor. Jego koszt to od kilku do kilkunastu złotych – w zależności od gatunku. Bardzo dużą popularnością cieszą się nasiona outdoorowe medycznej marihuany. Nie ma się czemu dziwić, bowiem zawartość dobroczynnego CBD w niektórych odmianach sięga ponad dwudziestu procent. Mamy do wyboru wiele jej odmian i wcale nie są drogie. Jednak wszystko, co posiada zalety, ma także wady i nie inaczej jest w przypadku pestek outdoorowych, bowiem trzeba pamiętać, że uprawa jest możliwa tylko w sezonie letnim, co oznacza możliwość tylko jednego zbioru rocznie, a dla osób wymagających może to być zbyt mało. 

Hodowla zewnętrzna ma zdecydowanie więcej zalet i przede wszystkim jest ekologiczna. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy na jakiej glebie będzie wzrastała. Warto też wiedzieć, że należy doglądać roślin i sprawdzać, czy nie atakuje ich pleśń lub pasożyty.