Gdzie warto udać się na wycieczkę mieszkając za granicą?

Mieszkając za granicą istnieje wiele miejsc, które można odwiedzić. Jednym z kierunków podróży może być Polska. Warto poznań kraj z którego się pochodzi, a podróż turystyczna może być do tego okazją.

Żywe muzeum piernika w Toruniu

PiernikJednym z miejsc w Polsce wartym zobaczenia jest Toruń. Miasto to posiada wiele atrakcji. Stare miasto, które jest wpisane na listę UNESCO. Jest ono podzielone na trzy średniowieczne dzielnice, które kiedyś były odrębnymi jednostkami:

 • Stare Miasto,
 • Nowe Miasto,
 • Zamek Krzyżacki.

W Toruniu również są atrakcje astronomiczne, m.in. obserwatorium. Można tam odwiedzić wiele parków, czy punkt widokowy po drugiej Wisły od Starego Miasta. Dużą część atrakcji stanowią muzea w Toruniu. W Toruniu jedną z atrakcji jest żywe muzeum w piernika. Muzeum to jest piekarnią z XVI wieku. Można w niej zdobyć historyczne uprawnienia do wyrobu piernika, jak i poznać historię tego wypieku. Miejsce te jest interaktywne ponieważ uczestniczy się w procesie wyroby piernika:

 • przesiewanie mąki,
 • dodawanie przypraw,
 • umieszczanie ciasta w formach,
 • obsługa XIX wiecznych maszyn.

Takie poznawanie historii jest świetną zabawą i na pewno atrakcją. Wykłady i pokazy są prowadzone w języku stylizowanym na staropolski. Nie jest to tradycyjne muzeum pełne zabytków i zbiorów, jest to placówka która pokazuje dawny proces produkcji piernika.

Podróż busami z Holandii do Polski do Krakowa

BusWielu przewoźników oferuje busy z Holandii do Polski, które zabierają na wycieczkę turystyczną do Krakowa. Miasto te jest położone w południowej części Polski nad Wisłą. Najważniejszym zabytkiem Krakowa jest oczywiście Wawel. Od wieków w tym miejscu odbywały się ważne uroczystości w dziejach Polski. Zwiedzanie tego zamku zajmie na pewno kilka godzin ponieważ jest pełne wielu komnat z dużą ilością zabytków. Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć się Stary Rynek. Znajdują się na nim Sukiennice, Kościół Mariacki oraz zabytkowe kamienice. Również możliwe jest zwiedzanie podziemi Rynku, dzięki czemu poznać można średniowieczny Kraków. Kościół Mariacki powstał w XV wieku i zdobią go dwie wieże, z tej wyższej można co godzinę usłyszeć hejnał. Główną atrakcją również jest Smocza Jama, która jest kresową jaskinią, gdzie według legendy mieszkał smok. W mieście tej tym znajdują się cztery kopce:

 • Kościuszki,
 • Wandy,
 • Krakusa,
 • Piłsudskiego.

W okolicy Krakowa znaną atrakcją jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Jest to kopalnia, która działa od średniowiecza, aż do tej pory. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków górniczych. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa zwiedzania liczy około 3 kilometry długości. Kraina, w której leży Kraków jest znana z przepięknych krajobrazów. Jura Krakowsko-Czętochowska jest pełna atrakcji dla całej rodziny. Czy to średniowieczne zamki, Ojcowski Park Narodowy oraz Szlak Orlich Gniazd.

Busy z Niemiec do polski jeżdżące do Gdańska

BusInni przewoźnicy oferują busy z Niemiec do Polski jeżdżące w calach turystycznych do Gdańska. Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast znajdujących się w Polsce i jest położony nad Morzem Bałtyckim. Najbardziej znaną atrakcją jest Długi Targ, który jest zakończony Zieloną Brama. Jest on przedłużeniem Traktu Królewskiego. Najważniejszymi budowlami ulicy Długiej są Ratusz, budynek poczty, dom Ferberów, Lwi Zamek, Dom Schumanów z posągiem Zeusa na szczycie. Miasto to jest pełne zabytków architektonicznych. Nie należy również zapominać o znajdującym się tam posągu Neptuna. Również warty zobaczenia jest Kościół Mariacki, który jest największym ceglanym kościołem w Europie. W Gdańsku również warte odwiedzenia jest Westerplatte z Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Kilka słów na zakończenia:

Istnieje wiele miejsc w Polsce, które warto jest odwiedzić. Każda kraina czy miasto jest niepowtarzalne, które na pewno zostanie w pamięci przez wiele lat.