Gdzie warto udać się na wakacje?

Przed każdymi wakacjami pojawia się problem, gdzie udać się na wakacje? Istnieje wiele możliwości, czy to w Polsce, czy zagranicą. Wszystko zależy od zasobności portfela jak i preferencji osoby udającej się na wypoczynek.

W Pakości można znaleźć tanie noclegi

Nocleg turystycznyNa wakacje można udać się w wiele miejsc, jednym z nich może być Pakość. Jest to niewielki miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Nocleg mogą nam tu zapewnić pensjonaty, hotele oraz tanie noclegi. W Pakość głównym miejsce przyjeżdżania turystów jest Kalwaria Pakoska, w której skład wchodzi 25 kapliczek. W Pakości również znajdują się relikwie Krzyża Świętego, które zostały przywiezione z Ziemi Świętej w XVII wieku. Kalwaria Pakoska znajduje się przy zakonie franciszkanów. Ze względu na swoją długą historię miasto posiada wiele zabytków. Warto odwiedzić stary rynek, przy którym znajdują się zabytkowe kamieniczki. Innymi zabytkami w tym mieście są:

 • ratusz,
 • most kolejowy,
 • budynek gimnazjum,
 • cmentarze,
 • obiekty przemysłowe

Oprócz zabytków Pakość leży nad jeziorem Pakoskim oraz jeziorem Mielno. Na pewno te dwa jeziora przyciągają duże rzesze turytów, szczególnie latem. Nad jeziorem można znaleźć wiele miejsc, które oferują tanie noclegi. Pakość leży nad szlakami wodnymi, co powoduje, że również pod tym względem te miasto jest atrakcyjne turystycznie.

Noclegi w pensjonacie w Kudowie Zdrój

Pensjonaty w górachInnym miejscem gdzie można wybrać się na wyjazd wakacyjny jest Kudowa Zdrój. Jest to miasto znane przede wszystkim jako miejsce uzdrowiskowe. Dlatego można tu się zatrzymać w wielu sanatoriach lub ośrodkach leczniczych. Oprócz tych miejsc, również można znaleźć tradycyjne noclegi. Kudowa Zdrój jest pełna pensjonatów oraz hoteli. Pensjonaty w tym mieście bardzo często oferują również zabiegi w SPA. Oprócz kurowania się oraz wypoczynku, miasto te oferuje również wiele atrakcji oraz miejsc, które warto zobaczyć. Kudowa Zdrój posiada park uzdrowiskowy z Pijalnią Wód. Spacerując tym parkiem można zobaczyć wiele zabytkowych budynków, jak i egzotyczne rośliny. Poza tym warto jest zobaczyć Kaplicę Czaszek. Kaplica ta jest jedynym takim miejscem w Polsce, a jednym z trzech w Europie. Kaplica Czaszek jest wyłożona ludzkimi kośćmi z XVIII wieku. Ludzie Ci zmarli w wyniku głodu, zarazy oraz poprzez trwanie wojny trzydziestoletniej. Pod kaplicą znajduje się współjony grób około 20-30 tys. ludzi z tamtego okresu. Miejsce te ma przypominać o kruchości życia. Kudowa Zdrój jest dobrym miejscem na wyjazd wakacyjny dla osób, które lubią w ruchu spędzać wolny czas. W pobliży znajdują się Góry stołowe, które posiadają wiele szlaków pieszych jak i rowerowych.

Czy warto odwiedzić Gdańsk?

Kamienice w GdańskuJeśli chce się wybrać na wakacje w inny rejon Polski, to dobrym miejscem jest Gdańsk. Jest to miasto z ponad tysięczną a historią, dlatego wiele osób znajdzie tu coś dla siebie. Najwięcej zabytków można znaleźć na starym mieście. Można tu m.in. znaleźć:

 • Ratusz Miasta,
 • Dwór Artusa,
 • Dom Uphagenów,
 • Wieli Młyn,
 • kościół św. Katarzyny

Najwięcej zabytków znajduje się wzdłuż głównej ulicy, tak zwanego traktu królewskiego. Ważnymi miejscami w Gdańsku są również:

 • Westerplatte,
 • Twierdza Wisłoujście,
 • Oliwa razem z ZOO

W Gdańsku budowle są wykonywane w wielu stylach gotyckim, renesansowym, barokowym i manierystycznym Oprócz zabytków w gdańsku odbywa się wiele festiwal oraz targów. Najbardziej znanymi są targi bursztynu. Oprócz wymienionych wyżej atrakcji, wyjeżdżając na wakacje do Gdańska można odpocząć, spędzając czas na plaży nad Morzem Bałtyckim.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

 • Willa Sudety – strona internetowa z ofertą noclegów w Kudowie Zdrój
 • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi
 • Noclegi Kalisto – strona internetowa firmy oferującej tanie noclegi w Pakości

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego miejsca na wakacje nie jest łatwy. Biura podróży oferują wiele ciekawych miejsc. Dużo również zależy czy wakacje chce się spędzić aktywnie, czy leżąc na plaży w blasku słońca. Również nasze finanse czasem ograniczają możliwości wakacyjne.