Gdzie kupić sól na drogi

Zbliża się zima co za tym idzie przyjdą przymrozki, śnieg i lód na drogach i chodnikach, niestety nie zawsze wystarczy samo odśnieżanie więc szukam możliwie nie drogiego rozwiązania problemu śliskiej nawierzchni. Zależy nam, żebyśmy spokojnie mogli rano dojechać do pracy a nasze dzieci do szkoły.

Kilka kilogramów soli drogowej

sól drogowaMój dom stoi przy drodze z tak zwaną służebnością wiec musimy razem z sąsiadami sami o nią dbać ponieważ jest prywatna, stwarza to nie sty czasem trochę problemów ale względnie sobie z nimi radzimy. Zawsze sami dbamy o to ,żeby wyrównać dziury i nawieźć trochę gruzu, żeby w okresie deszczowym można było się swobodnie poruszać. Natomiast naszym największym problem jest okres zimowy, ponieważ nie bardzo mamy możliwość odśnieżenia całej drogi i naszych własnych podjazdów, po prostu brakuje nam na to czasu w szczególności rano przed pracą. Dlatego postanowiliśmy złożyć się na sól drogową i ustalić dyżury rozsypywania jej na drodze. Natomiast ja zobligowałam się do znalezienia dobrej soli drogowej w dość niskiej cenie, ale zależy mi również żeby ta sól drogowa spełniała odpowiednie normy, czyli na przykład żeby zawartość chlorku sodu miała przynajmniej dziewięćdziesiąt procent, i żeby sól drogowa miała odpowiedni granulat oraz, żeby się nie zbrylała ponieważ nie posiadamy odpowiedniego sprzętu do kruszenia. Po wstępnych poszukiwaniach okazało się ,że najlepiej będzie zakupić sól drogową w jednym z popularnych marketów budowlanych. W ten sposób wszyscy na naszej ulicy zostaliśmy zaopatrzeni w kilku kilkogramowy worek soli drogowej i grafikiem prac i czekamy na pierwsze przymrozki w pełni przygotowani.

Podsumowując cieszę się, że mieszkam w okolicy tak fantastycznych osób, i że razem potrafimy znaleźć rozwiązanie dla wielu problemów, zawsze służymy sobie pomocą i dzięki temu nawet oblodzona droga na nie straszna. Dzięki naszym dyżurom zawsze droga jest zadbana i spokojnie możemy z niej korzystać, nie martwiąc się o upadek lub uszkodzenie samochodu.