Folia do oczka wodnego – czy producent ma znaczenie?

Ciepły, letni wieczór. Zapach lawendy, a w oddali koncert świerszczy. Siedzisz na drewnianej ławce obok oczka wodnego  i wsłuchujesz się w kojące dźwięki spadających strumieni wody. Brzmi zachęcająco? Wykonaj oczko wodne w swoim ogrodzie, a takie uczucia będą Ci towarzyszyć każdego lata!

Jaka jest najlepsza folia do oczka wodnego?

folia do oczka wodnegoCzego potrzebujesz do wykonania oczka wodnego? Przede wszystkim folii. To dzięki niej możliwe jest utrzymanie wody w wykonanym wykopie. Wśród dostępnych na rynku ofert spotkasz się z kilkoma rodzajami. Folia z polietylenu jest najczęstszym wyborem. To co za nią przemawia, to przede wszystkim rozsądna cena. Jest to najtańsza opcja dostępna na rynku. Jeżeli jednak planujesz budowę oczka, którym będziesz mógł cieszyć się przez wiele lat zapoznaj się z kolejnymi propozycjami. Folia z polietylenu nie jest bowiem najtrwalszym rozwiązaniem. Bardziej wytrzymała folia do oczka wodnego to wykonana z polichlorku winylu, znanego Ci pod skrótem PVC. Zwykle występuje w kolorze czarnym, jednak spotkasz również zieloną, niebieską, a nawet z nadrukiem imitującym żwir. Folia PVC jest nie tylko wytrzymała, ale także podatna na naprawę. Kiedy ulegnie uszkodzeniu możesz ją zakleić przy użyciu specjalnego kleju. Szukasz niezniszczalnej folii do oczka wodnego? Ostatni rodzaj stanowią membrany z gum syntetycznych. Najtrwalszy produkt do budowy oczek wodnych dostępny na rynku. Jednak jak się domyślasz, najtrwalszy oznacza także – najdroższy.

Liczba sprzedawców folii do oczek wodnych rośnie każdego dnia. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości wybieraj producentów posiadających atesty, które mówią o zastosowaniu danego produktu. Możesz bowiem natrafić na wielu producentów, którzy oferują folie nienadające się do oczek wodnych. Wybieraj więc mądrze!