Filtry olejowe i paliwowe w ciągnikach rolniczych

 

Filtry do ciągników rolniczych są elementami wymiennymi zapewniającymi bezawaryjną pracę maszyny. Należy go co jakiś czas czyścić, a jeżeli wymaga tego sytuacja również wymienić. Awaria filtra olejowego i paliwowego czasem może wiązać się z koniecznością remontu silnika, co jest zdecydowanie sporym wydatkiem. W jaki sposób uniknąć tego typu sytuacji?

Zastosowanie filtrów w ciągnikach

filtry do ciągników caseKluczem do długiej żywotności maszyny jest dbanie o jej „serce”, którym jest silnik. Regularna konserwacja i naprawa tego elementu pojazdu w przypadku podejrzenia choćby najmniejszej awarii jest konieczna, by pojazd mógł wykonywać swoją pracę jak najdłuższy czas bez awarii. Jedną z najważniejszych czynności może okazać się regularne czyszczenie lub wymiana filtrów olejów i paliwa. Dzięki temu można mieć pewność, że zarówno olej jak i paliwo, które dostają się do silnika, nie są zanieczyszczone, a co za tym idzie, nie wpływają w negatywny sposób na prace maszyny. Biorąc pod uwagę, że większość pracy wykonuje silnik, warto zaopatrzyć się w filtry dobrej jakości jak na przykład filtry do ciągników case. Zdecydowanie nie jest to część, na której warto oszczędzać. Już kilkumiesięczne użytkowanie uszkodzonych filtrów skutkować może uszkodzeniem całego układu paliwowego co w efekcie może wiązać się z kosztowną naprawą niemalże całego pojazdu. Ponadto korzystanie z filtrów paliwowych i olejowych wysokiej jakości zmniejsza się szkodliwość na środowisko naturalne. Poza tym przedłużają żywotność pojazdu oraz bezawaryjność jego pracy.

Reasumując, odpowiednie dbanie o filtry olejów oraz paliwa wpływa na wiele korzystnych czynników. Pozwala na dłuższą żywotność maszyny, wpływa na jej bezawaryjność, a także na zmniejszenie ilości emitowanych spalin. Regularne czyszczenie tego elementu silnika i w razie konieczności wymiana filtrów, zapobiegnie kosztownej awarii, która może wymagać nakładu ogromnej ilości pieniędzy.

Korzystne cenowo i jakościowo filtry znaleźć można na: https://motrol.pl/