Estetyczne sufity napinane

Mogłoby się wydawać, że w pomieszczeniu zwraca się uwagę tylko na ściany i podłogi, jednak istotny jest także sufit. Jeżeli jego kolor czy faktura będzie zbyt ciemna i przytłaczająca, to będzie on optycznie zmniejszać pomieszczenie.

Jak wykończyć sufit w pokoju?

sufity napinaneNajczęściej sufit ma taki sam kolor jak ściany, ewentualnie jest jaśniejszy. To klasyczne podejście do tematu, które występuje w wiekszosci mieszkań, ale warto się wyłamać ze schematu i stworzyć sufit niemalże jak obraz. Jest to możliwe, ponieważ sufity napinane mogą posiadać dowolne nadruki czy zdjęcia. Dzięki temu na suficie możemy mieć dżunglę, kosmos czy jakiekolwiek inne zdjęcie. Jest to typowy sufit podwieszany, który montuje się na odpowiednich szynach przytwierdzonych do ścian i sufitu. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo zakryć wszelkie niedoskonałości na suficie i uzyskać równą i gładką powierzchnię. Dużą zaletą takiego sufitu jest łatwość i szybkość w montażu oraz brak konieczności malowania i wykonywania jakichkolwiek prac pylących. Montaż sufitu podwieszanego zaczyna się od przytwierdza szyn do ścian, które będą tworzyły ramę całej konstrukcji. Następnie rozpościera się na nich membranę PCV lub materiał poliestrowy. Równie dobrze można przytwierdzić płyty gipsowe, dokooka których można zamontować oświetlenie punktowe. Napinane sufity są bardzo modne w ostatnim czasie i pasują niemalże do każdego wnętrza, że względu na szeroki wachlarz rozwiązań. Są one wbrew pozorom wytrzymałe, a także odporne na wilgoć.

Taki sufit może zapewniać świetną akustykę, gdyż pochłania fale dźwiękowe, przez co znacząco wygłusza pomieszczenie. Cena montażu takiego dachu zależy od jego modelu i wielkości powierzchni sufitu. Przeważnie zamyka się w tysiącu – dwóch tysiącach złotych.