Dziecięcy pokoik jak ze snu

Szykując się na powitanie nowego członka rodziny, kupujemy całe stosy ubranek, zabawek, pieluszek i innych niesamowicie ważnych akcesoriów. Jednak wiadomo, że prędzej czy później przyjdzie czas, że nasze ukochane maleństwo urośnie i będzie potrzebowało osobnego pokoju.

Meble do dziecięcego królestwa

meble do pokoju dziecięcegoW pierwszych miesiącach życia dziecko nie potrzebuje wiele więcej niż łóżeczko i przewijak, ale z czasem rośnie nam ilość ubranek, pieluszek tetrowych, flanelowych, oraz zabawek i innych akcesoriów. Wszystko oczywiście bardzo potrzebne naszej małej kruszynce. Trzeba te wszystkie niezbędności gdzieś trzymać. Najpierw pojawia się komódka, ale bardzo szybko, przestaje nam ona wystarczać. To jest ten moment, kiedy trzeba dziecku zorganizować i umeblować pokoik. Wybór mebli dla dzieci jest ogromy. Zazwyczaj są drewniane, białe lub w żywych przyjemnych kolorach. Jednak pozostaje pytanie jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać? Myślę, że z pewnością trzeba postawić na meble, które poza przyjemnym wyglądem okażą się praktyczne. Dobrym rozwiązaniem są meble, które starczą na dłużej, którymi zadowoli się dwuletnie dziecko, ale i kilkuletni brzdąc. W takim zestawie powinna znaleźć się z pewnością komoda, oraz duża szafa, te dwa meble powinny pomieścić całą dziecięcą garderobę. Oprócz tego regał większy i mniejszy na książeczki i inne zabawki. Ponieważ dziecko od najmłodszych lat powinno uczyć się porządku wśród swoich rzeczy. Warto też aby meble stanowiły komplet i miały te same wykończenia, aby tworzyły jednolity obraz i nie rozpraszały dziecka. Powinna też istnieć możliwość dokupienia z czasem wiszących półek oraz biurka, aby meble mogły rosnąć razem z naszą pociechą i spełniać jego oczekiwania i potrzeby.

Wybór mebli dziecięcych powinien być przemyślany i dobrze zaplanowany. Możemy wybrać daną serię mebli tuż po urodzeniu dziecka i dokupować szafki i regały w zależności od rosnących dziecięcych potrzeb. Ważne aby cieszyły one oko i spełniały swoją funkcję i tworzyły królestwo naszej pociechy.