Drony staja się coraz bardziej popularnymi gadżetami służącymi do zabawy, pracy, nagrywaniu filmów czy robieniu zdjęć. Powstaje wiele udogodnień w obsłudze i pracy na dronie, to one sprawiają, że drony staja się jeszcze bardziej popularne i coraz większa liczba ludzi chce je mieć.

Czym jest dron?

DronDron jest statkiem powietrznym, który nie potrzebuje do obsługi załogi. Drony przede wszystkim są wykorzystywane do celów militarnych. Służą do obserwacji, monitorowania i rozpoznawania terenu, a w tym celu służą głowice optoelektroniczne. Często również drony wojskowe są również uzbrojone i służą do ataków na wroga. Drony wykorzystywane przez naukowców służą do obserwacji niedostępnych miejsc, można obserwować zwierzęta, których obecność człowieka by spłoszyła. Niektóre drony są wyposażony w sprzęt do pomiarów, dzięki nim można np. badać grubość pokrywy lodowej, czy wielkość dziury ozonowej. Inne branże także próbują wykorzystywać drony, jak np. fotografowie, dziennikarze. Gimbał jest stabilizatorem, który służy do montowania kamery, przy okazji poprawia jakoś nagrywania. Zazwyczaj jest kupowany odzienie, dane potrzebne do zakupu tego produktu to jaka markę i rodzaj kamery lub aparatu się posiada. Te bardziej zaawansowane gimbały umożliwiają sterowanie aparatem lub kamerą w dowolniej osi. Najważniejszy element drona brany pod uwagę to jego obudowa. Dron musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne, czy niezbyt miłe lądowanie. Ważny jest materiał, z którego jest wykonany.

Wykorzystanie dronów z kamerami

Dron z kamerąDron z kamerą może okazać się dobrym uzupełnieniem dotychczasowej oferty kamerzystów ślubnych, fotografów. Takie drony z kamera umożliwiają filmowanie i robienie zdjęć z lotu ptaka. Również osoby sprzedające nieruchomości posługują się dronami. Robią zdjęcia oraz filmują budynki, które sprzedają. Takie filmy lub zdjęcia umożliwiają zobaczenie budynku z innej perspektywy. Wiele reklam telewizyjnych powstaje z wykorzystaniem drona, dlatego drony z kamerą znalazły zastosowanie na rynku marketingu. Drony z kamerami również są wykorzystywane przez osoby uprawiające spoty. Drony w świetny sposób uwiecznią wyczyny sportowe, dzięki specjalnej aplikacji czy wcześniej zaprogramowaną trasy, drony mogą podążać za osobą uprawiającą sport. Ze względu na swoje niewielki rozmiary praca drona to około 10-15 minut. Na pewno im lepszy sprzęt tym dłuższy czas pracy sprzętu. Jeśli panuje się długie ujęcia to warto mieć ze sobą zapasowe baterie.

Aplikacje dedykowane

Aplikacja internetowaAplikacje dedykowane są aplikacjami tworzoną i dopasowywaną do indywidualnych potrzeb użytkowników. Aplikacje na zamówienie zazwyczaj są tworzone na zlecenie dużych korporacji, firm czy instytucji. Taka aplikacja jest tworzona wedle wytycznych użytkowników. Powstała taka aplikacja dedykowana do sterowania dronów. Drony nagrywają ekstremalne chwile lub sporty. Podążają one za osobą uprawiającą sport dzięki kontrolerowi w dłoni osoby która kręci film i specjalnych gogli, która wyświetla obraz z kamery. Inną metodą kręcenia filmów dronem podczas uprawiania sportów jest specjalny nadajnik montowany np. na ręce, który umożliwia podążanie drona za nim. Dobrym sposobem na sterowanie drona są aplikacje w telefonie. Wystarczy posiadać telefon i dron, a można kręcić film i lub robić zdjęcia z lotu ptaka. Filmy od razu mogą znaleźć się na telefonie. Również taka aplikacja ws łatwy sposób umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów do internetu. Wystarczy tylko telefon wyposażony w system operacyjny Android lub iOS. Takie połączenia drona z telefonie oferują wiele dodatkowych opcji, zależnie można nim:

  • sterować dronem
  • kręcić filmy,
  • robić zdjęcia.

Więcej informacji na stronach:


Słowem podsumowania:

Drony sterowane smartfonem to na pewno jedna z nowych rozrywkę, które oferują producenci nowinek technicznych. Przy pomocy telefonu można sterować dronem, ale także można w łatwy sposób robić zdjęcia, ściągać je na telefon i wrzucać do sieci.