Domy z kontenerów morskich

Bez wątpienia w budownictwie dominują budynki z cegły, gdyż są trwałe i stabilne. Jednakże mają też sporo wad, wśród których najważniejsza jest wysoka wartość czy spora ilość formalności. W przypadku mniejszych domów jest znacznie mniej minusów.

Dla kogo jest dom z kontenerów?

domy konteneroweJeszcze kilkanaście lat temu, niewiele osób poważnie traktowałoby propozycję zamieszkania w kontenerze, gdyż głównie kojarzą się one z placami budowy czy transportem morskim. Jednak dziś wiemy, że na rynku działają firmy, które zajmują się odpowiednią modyfikacją i dostosowaniem tychże kontenerów do warunków mieszkalnych. Co najważniejsze, takie domy wcale nie ustępują standardem zwykłym domom, co może niektórych dziwić. W ich budowie wykorzystywane są materiały budowlane stosowane w standardowych domach, skąd też ich wygląd bardzo zbliżony do nich. Dla osoby niezwiązanej z budownictwem, domy kontenerowe wyglądają niemalże tak samo jak standardowe, tylko że mają ściśle określony kształt. Ze względu na kontenery, które stanowią bazę, pomieszczenia mają kształt prostokąta. Nie mniej jednak można to optycznie niwelować poprzez odpowiednie urządzenie wnętrza. Firmy sprzedające domy z kontenerów, mają w swojej ofercie gotowe projekty domów, które są wykończone pod klucz, ale są też modele puste, które można dowolnie zagospodarować. Idealnie się sprawdzają jako domy letniskowe, ale także jako całoroczne, gdyż mają zastosowane ocieplenie. Można też je łatwo i szybko modyfikować, gdyż mają konstrukcję modułową.

Budowa domu z cegieł oznacza wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych i też przynajmniej kilkunastu miesięcy prac. Wybierając domy z kontenerów, oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ w ciągu kilkunastu dni można mieć dom gotowy do zamieszkania.