Profesjonalny detektyw powinien dysponować bogatą ofertą metod związanych z działalnością śledczą. Tradycyjne rozwiązania mogą być dzisiaj uzupełniane wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

 

fingerprint-456483_640Usługi detektywistyczne – jak wygląda praca detektywa

Do najpopularniejszych zagadnień związanych z pracą detektywistyczną należą

  • termowizja,
  • informatyka śledcza,
  • badania wariografem,
  • wykrywanie podsłuchów.

Nie bez znaczenia są również kompetencje ogólne, do których zaliczyć możemy między innymi znajomość języków obcych, umiejętność prowadzenia negocjacji czy świadomość obowiązujących przepisów prawnych. Tym samym osoba świadcząca profesjonalne usługi detektywistyczne może znaleźć się w sytuacji, w której konieczne będzie systematyczne dokształcanie się. Cenną inwestycją będą na przykład podyplomowe studia prawnicze, branżowe kursy angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub podstawowe studium któregoś z bardzo popularnych dzisiaj języków nieeuropejskich.

 

magnifying-glass-106803_640Nauka angielskiego – szkolenia dla detektywów

W związku z coraz większym oddziaływaniem na cywilizację zachodnią silnych podmiotów gospodarczych z Azji, podczas realizowania zadań natury gospodarczej, niespodziewanie może przydać się elementarna wiedza z zakresu arabistyki czy sinologii. Niewątpliwie jednak to działanie na gruncie rodzimego rynku stanowi podstawę pracy śledczej, bliższe zatem będą współczesnym detektywom nowinki techniczne niż egzotyczne umiejętności językowe.

 

 

man-308612_640Detektyw i nowoczesne technologie

Informatyka śledcza to działalność związana z wszelkimi operacjami wykonywanymi za pośrednictwem elektronicznych nośników informacji. Postępująca komputeryzacja sprawia, że odzyskiwanie utraconych danych oraz szpiegostwo cyfrowe cieszy coraz większym zainteresowaniem klientów biur detektywistycznych. Są jednak sytuacje w których należy odwołać się do tradycyjnych metod śledczych, takich jak na przykład obserwacja. Dzisiejsza technologia wychodzi naprzeciw tradycyjnym metodom i umożliwia stosowanie nowoczesnych urządzeń podczas konwencjonalnych czynności operacyjnych. Noktowizory stosowane są przy obserwacji w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Jeżeli natomiast chcemy monitorować obiekty z pewnego oddalenia, nie instalując uprzednio żadnych urządzeń wewnątrz budynku, możemy skorzystać z możliwości jakie daje termowizja.

 

video-547505_640Do czego używane są kamery termowizyjne?

Kamery termowizyjne są to urządzenia wykorzystywane do prowadzenia tak zwanej obserwacji z daleka. Działają one na zasadzie obrazowania różnicy temperatur, rejestrując promieniowanie cieplne emitowane przez dane obiekty.

 

Termowizja i branże

Dla detektywa jest to metoda o tyle wygodna, że umożliwia monitorowanie ruchu w pomieszczeniach, bez konieczności przebywania wewnątrz budynku. Dzięki temu, że badania termowizyjne pozwalają na wykonanie bezinwazyjnych i bardzo dokładnych pomiarów, mają szerokie zastosowanie w naukach medycznych, działaniach policyjnych i wojskowych, a także w budownictwie, ciepłownictwie, chłodnictwie, energetyce, przemyśle i motoryzacji. W medycynie i weterynarii termowizja jest cennym uzupełnieniem tradycyjnych metod diagnostycznych. Opiera się na wykrywaniu wszelkich zmian z zakresu temperatury organizmu. Ponieważ badanie termowizyjne jest rozwiązaniem, które nie ingeruje w przebieg naturalnych procesów biologicznych, nie stwarza ono żadnych ograniczeń w zakresie wieku i stanu zdrowia pacjenta. Służy najczęściej do rozpoznania zaburzeń układu krwionośnego, wykrywania powierzchniowych stanów zapalnych, wczesnego raka skóry, oceny dynamiki rozrostu ogniska nowotworowego, a także do diagnozowania zmian reumatycznych oraz chorób stawów.

 


 

 

detective-152085_640Więcej informacji:

 


 

 

automation-87717_640Pomiary termowizyjne i budownictwo

W budownictwie termowizja pozwala na szybkie i niedrogie lokalizowanie wad konstrukcyjnych budynków. W naszych warunkach klimatycznych zarówno budownictwo mieszkaniowe, jak i przemysłowe musi kłaść nacisk na zwiększanie komfortu użytkowania i obniżanie kosztów eksploatacji obiektów. Wszelkie nieszczelności generują dodatkowe wydatki związane z ogrzewaniem. Badanie termowizyjne pozwala precyzyjnie lokalizować usterki budowlane, a także kontrolować stan techniczny wszelkiego rodzaju instalacji.