Dobry stół do warsztatu

Automaty obróbkowe potrzebowały takiej samej przestrzeni jak fizyczni pracownicy, więc nawet mimo automatyzacji najbardziej powtarzalnych procesów nadal potrzebne było miejsce do ich wykonywania. Każdy automat miał być więc uzupełniony o stół z dedykowaną przestrzenią roboczą do prac mechanicznych.

Wytrzymałe stoły do miejsca pracy

niedrogi stół metalowy warsztatowyStoły do warsztatów i zakładów pracy można dostać w wielu różnych sklepach z wyposażeniem warsztatowym, jak również i u samych producentów takiego wyposażenia. W większości przypadków są to jednak albo bardzo tanie stoły o miernej trwałości, albo też zaawansowane powierzchnie robocze, mające podświetlenie, prowadnice na maszyny i narzędzia, oraz mnóstwo akcesoriów, które w naszym przypadku byłyby zupełnie nieużywane. Potrzebny był nam przeciętny stół o dużej powierzchni, który znosiłby dobrze prace obróbkowe, wykonywane przez automaty produkcyjne. Niedrogi stół metalowy warsztatowy, który znaleźliśmy w ofercie jednego producenta wyposażenia przemysłowego był niemal idealny do naszych potrzeb. Był to prosty stół, pozbawiony większości dodatków, jakie montowane są zazwyczaj w droższych meblach warsztatowych, aczkolwiek dzięki temu należał do bardzo trwałych, gdyż nie miał części które mogłyby łatwo ulec uszkodzeniu. Jak większość stołów przeznaczonych do prac obróbkowych, nie był również zbyt podatny na uszkodzenia spowodowane przez narzędzia elektryczne.

Dzięki wysokiej tolerancji obciążenia mógł być z powodzeniem wykorzystany do ulokowania na nim dość ciężkiego robota produkcyjnego, i użycia jako powierzchni do obróbki. Stoły te stały się więc bardzo szybko podstawową przestrzenią roboczą dla wszystkich automatów działających na terenie zakładu. Od kilku miesięcy nie zauważyliśmy żadnych problemów z ich wykorzystaniem, ani też znaczących śladów zużycia.