Dobry niemiecki płyn

Chcąc się pozbyć z odzieży wszelkich rodzajów zabrudzeń, trzeba je w odpowiedni sposób prać. Liczy się nie tylko dobrze dobrany środek chemiczny, ale także temperatura wody czy ewentualne wybielacze, które stosuje wiele osób.

Co dają płyny do płukania?

niemiecki płyn do płukania vernelKiedyś nie było tak wiele możliwości jak dziś i każdy posiadał w domu tylko proszek do prania, który służył do wywabiania plam na wszystkich ubraniach. Obecnie możemy wybierać spośród proszków, płynów, żeli czy kapsułek, a do tego są jeszcze dostępne wybielacze  czy płyny do płukania. Jeżeli chcemy, aby każde pranie po wyciągnięciu z pralki pięknie pachniało, to warto zainwestować w niemiecki płyn do płukania Vernel, który posiada silne działanie przeciw elektryzowaniu się tkanin. To bardzo ważne, gdyż odzież, która się do nas wręcz przykleja i elektryzuje włosy, staje się niekomfortowa i trudna w noszeniu. Zadaniem płynu do płukania jest zmiękczenie tkaniny i nadanie jej zapachu, ponieważ często po praniu w samym proszku, ubrania są sztywne i nieprzyjemnie pachną. Detergenty sprowadzane z Niemiec są znacznie bardziej wydajne niż ich polskie odpowiedniki, gdyż ich konsystencja jest gęsta i skoncentrowana, przez co do płukania trzeba zużywać znacznie mniej płynu, aby uzyskać pożądane efekty. Można ją porównać do mleczka o delikatnej formie, które szybko się rozpuszcza w wodzie i nadaje tkaninom piękny zapach na długie tygodnie. Marka Vernel jest dostępna w sklepach z chemią niemiecką już od dłuższego czasu i cieszy się sporym zainteresowaniem.

Przewaznie płyny do płukania są nieco tańsze niż pozostaje detergenty i są oferowane w litrowych, dwu lub pieciolitrowych butelkach. Ich nakrętka jest jednocześnie miarką ułatwiająca dozowanie detergentu, ktorego niewiele się aplikuje na cały bęben prania.