Dobrej klasy rowerowe hamulce hydrauliczne

Hamulce w rowerach przeszły pewną bardzo szybką ewolucję. Już od paru lat na rynku rowerowym królują hamulce hydrauliczne, które w znacznej mierze przewyższają swoim działaniem wszelkiego rodzaju mechaniczne typy hamulców. Mogą one być montowane w rowerach górskich, przełajowych, a od niedawna także w szosowych. Dzięki ich działaniu mamy pewność, że nasz rower będzie hamował w każdych warunkach dokładnie w taki sam sposób.

Hamulce hydrauliczne w nowoczesnym rowerze

hamulce maguraDzięki temu, ze wiele rowerów jest wyposażanych w skuteczne i mocne hamulce hydrauliczne, zwiększa się bezpieczeństwo jazdy rowerzysty w każdych warunkach pogodowych. Wysokiej jakości hamulce (na przykład hamulce Magura), mogą zapewniać stałą moc hamowania nawet w deszczu czy w zimowych warunkach. Hamulce hydrauliczne oferują także dużo lepszą modulację hamowania, niż to ma miejsce na przykład w przypadku tradycyjnych hamulców szczękowych. Dzięki temu, że hamulce hydrauliczne są pozbawione linek i pancerzy, mogą działać znacznie dłużej na najwyższym poziomie. Jest to możliwe dlatego, że hamulce tego typu są pozbawione niepotrzebnego tarcia elementów, które wpływa na moc i siłę hamowania. Te powody decydują o tym, że hamulce hydrauliczne goszczą w coraz większej ilości rowerów. W wielu przypadkach mogą one być także montowane w rowerach z niższej półki, gdzie spełniają dużo lepszą funkcję niż stare hamulce szczękowe.

Hamulce typu hydraulicznego na dobre zagościł w branży rowerowej także ze względu na fakt, że są one mniej narażone na awarie, i wymagają mniejszego nakładu pracy, aby doprowadzić je do właściwego stanu. Użytkowanie tego typu hamulców może być właściwie bezobsługowe, oprócz wymiany okładzin hamulcowych i sprawdzenia, czy układ hamulcowy nie uległ zapowietrzeniu.