Do czego służą przepusty kablowe?

Przepusty, czasami nazywane obrzeżami, to kawałki plastiku lub gumy, które zakrywają krawędź w celach funkcjonalnych lub estetycznych. Przepusty są powszechnie stosowane w instalacjach elektrycznych, na przykład w metalowych puszkach. Są stosowane, gdy przewody muszą przejść przez panel lub gdy krawędzie wymagają wygładzenia. Z czego są zrobione?

Jak są skonstruowane przepusty kablowe?

trwały przepust kablowy gumowyWiększość pierścieni jest wykonana z tworzywa sztucznego, gumy lub nylonu. PVC jest popularnym materiałem, ponieważ jest wytrzymały i trwały. Większość przelotek kablowych jest czarnych, ale dostępne są również inne kolory, takie jak przezroczysty lub szary. Jakie są rodzaje   przepustów kablowych? Okrągłe / owalne przepusty pasują do otworów wyciętych w panelach. Często stosuje się trwały przepust kablowy gumowy do ochrony kabli przed ostrymi odciętymi krawędziami lub w celu zapewnienia odciążenia kabla. Gdy otwór jest wycięty w panelu, często może pozostawić ostrą krawędź. Przepust nie tylko poprawia wygląd, ale także działa jak zderzak dla kabli i przewodów niż przechodzi. Większość okrągłych / owalnych przelotek dopasowuje się poprzez wciśnięcie lub zatrzaśnięcie na miejscu. Przepusty  paskowe to paski materiału, które znajdują się nad krawędzią panelu. Zostały zaprojektowane w celu poprawy wyglądu lub ochrony krawędzi. Przepusty   paskowe są dostępne w różnych długościach, które często można przyciąć na wymiar. Dostępne są również paski samoprzylepne aktywowane termicznie. Przepusty nieprzelotowe / zaślepiające są takie same jak okrągłe przepusty, jednak nie mają dziury w środku.

Często stosuje się je do wypełniania nieużywanych otworów, aby zapobiec dostaniu się kurzu. Niektóre przepusty mają mały otwór. Są to tak zwane przepusty przeponowe. Otwór jest ściśle przylegający do drutu, aby chronić go przed otaczającym obszarem i zapobiec przedostawaniu się kurzu do przewodów elektrycznych za nim.