Do czego przydają się duże kartony?

Wybór odpowiedniego opakowania do zapakowania przesyłki jest bardzo istotny. To, jaki rodzaj opakowania wybierzemy będzie miało wpływ na to, w jakim stanie przesyłka dotrze do odbiorcy. Obecnie bardzo popularne są opakowania kartonowe, szczególnie na magazynach.

W jakich rozmiarach są dostępne kartony?

duże kartony - producentKarton to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów opakowań w hurtowniach, na magazynach i sklepach wysyłkowych. Wynika to z faktu, że kartony zapewniają bardzo dobry poziom ochrony produktom, które są w nie zapakowane. Dzięki temu kartony nadadzą się do zapakowywania nawet bardzo delikatnych produktów, nawet tych o dużych rozmiarach. Dostępne są bowiem zarówno bardzo małe pudełka kartonowe, na mniejsze przedmioty jak i duże kartony – producent powinien zajmować się dystrybucją kartonów we wszystkich rozmiarach, aby można było u niego złożyć zamówienie na różne rozmiary kartonowych pudełek. Zazwyczaj duże kartony są używane albo do pakowania towarów bardzo kruchych, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia na przykład folią bąbelkową, lub też do pakowania produktów, które mają bardzo duże rozmiary. Kartony w dużych rozmiarach, aby się nie rozpadły są zazwyczaj produkowane z tektury o bardzo dużej gramaturze, dzięki czemu są one w stanie zabezpieczać nawet bardzo delikatne przesyłki. Bardzo często takie kartony są dodatkowo zabezpieczane specjalną taśmą do spinania, dzięki czemu staja się bardziej odporne na uszkodzenia a przesyłka jest w stanie dłużej zachować swoją integralność.

Obecnie magazyny i sklepy wysyłkowe do pakowania produktów wykorzystują najczęściej opakowania kartonowe. Pakowanie produktów trwa bowiem bardzo krótko a dodatkowo zapewniają one wysoki poziom ochrony. Dodatkowy plus to dostępność kartonów w różnych rozmiarach.