Detektory tętna płodu są coraz popularniejsze

Każda przyszła mama marzy o tym, aby jej dziecko rozwijało się prawidłowo. W tym celu nie tylko się edukuje dodatkowo sama, ale także zapewnia sobie odpowiednią dietę, która bogata jest we wszystkie składniki odżywcze. Przyznać jednak trzeba, że przyszłe mamy chcą mieć pewność, że ich dziecko rozwija się prawidłowo. Niejednokrotnie nie wystarczają im zaplanowane wizyty u położnej, czy ginekologa.

Zalety korzystania z detektorów tętna płodu

specjalne urządzenie do mierzenia tętna płoduWarto wiedzieć, że obecnie na rynku pojawiły się domowe urządzenia, które umożliwiają nam śledzenie rozwoju naszego dziecka. Jednym z podstawowych oznak życia maluszka jest nie tylko wyczuwanie ruchu dziecka, ale także bicie jego serca. Jeszcze do niedawna trudno nam było sobie wyobrazić możliwość pomiaru tętna płodu w warunkach domowych. Obecnie jest to jednak możliwe. Specjalne urządzenie do mierzenia tętna płodu wykorzystuje efekt Dopplera, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży i nieinwazyjne. Zaletą tej metody jest również możliwość dokonania pomiaru niezależnie od pory dnia, a nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Warto wiedzieć, że przyszłe mamy mogą korzystać z urządzenia w dowolnym miejscu i czasie i upewniać się co do bezpieczeństwa maluszka, a także prawidłowego jego rozwoju. Jeśli chodzi o metodę wykonywania pomiaru to jest ona naprawdę prosta. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli początkowo nie uda nam się wykryć tętna płodu to nie powinniśmy wpadać w panikę.

Zdarza się, że wystarczy przełożyć sondę w inne miejsce lub też zmienić pozycję ciała. Samo urządzenie możemy dostać w sklepie internetowym lub też w stacjonarnych sklepach ze sprzętem medycznym. Wbrew pozorom urządzenie nie kosztuje wiele, a zapewnia komfort i spokój psychiczny przyszłej mamie, a także kontrolę nad rozwojem maluszka.