Dekoracje wnętrz – pościel i narzuty

Na pewno raz na jakiś czas mamy ochotę zmienić charakter wnętrza, w którym przebywamy na co dzień. Nie da się ukryć, że od razu myślimy o tym, ile to by nas kosztowało. Jednak wprowadzenie zmian do sypialni czy do salonu, nie zawsze musi oznaczać dużych wydatków. Można osiągnąć dobry efekt wydając stosunkowo niewielkie kwoty. Jednak to wymaga od nas pewnego wyczucia oraz dobrego gustu.

 

Pościele

Jeśli chcesz odmienić wygląd swojej sypialni, to warto na początek pomyśleć nad zakupieniem nowej pościeli – takiej, która będzie harmonizować kolorystycznie z wnętrzem, i której deseń będzie, w zależności od Twoich upodobań, wtapiał się w otoczenie lub zwracał uwagę swoim niebanalnym designem. Wybierając pościel spójrzmy też na materiał, z którego została ona uszyta. Bardzo ważne jest też, aby prześcieradła i poszewki, których będziemy używać, nie zawierały domieszek surowców mogących uczulać, zwłaszcza jeśli jesteśmy alergikami.

bed-575803_640Bardzo popularne jest używanie prześcieradeł z gumką, pozwalają one nam zapomnieć o zwijającym się materiale, utrudniającym spokojny sen. Większość z nas preferuje pościel bawełnianą, ale nie brakuje też wielbicieli pościeli satynowej, która jest wyjątkowo

  • efektowna,
  • przyjemna w dotyku,
  • wygodna,
  • trwała.

Modna ostatnio i dodająca elegancji całemu pomieszczeniu jest pościel lniana – na pewno sprawdzi się w wielu aranżacjach.

 

bed-625386_640Narzuty

Aby szybko i bez dużych kosztów odmienić wygląd swojego mieszkania, możemy też pomyśleć nad zakupem narzuty. Są one często stosowane przez osoby chcące nadać pomieszczeniu bardziej przytulny i stylowy charakter. Oczywiście w dzisiejszych czasach możemy przebierać niemal w nieskończoność w rozmaitych modelach narzut, zastanówmy się jednak, czy ma mieć ona charakter głównie dekoracyjny, czy bardziej praktyczny. Do sypialni pasują między innymi gładkie narzuty satynowe, a także narzuty typu paczwork lub inspirowane egzotycznymi wzorami. Dla osób lubiących praktyczne rozwiązania dobrym wyjściem wydaje się zakup dwustronnej narzuty. Tego typu dodatki do wnętrz mogą być nawet główną dekoracją sypialni czy salonu.

Oprócz tego, że narzuty pełnią bezsprzecznie ważną funkcję dekoracyjną, to jeszcze pozwalają uchronić naszą pościel przed szkodliwym kurzem i zabrudzeniem. To niezmiernie ważne, zwłaszcza jeśli nie mamy na co dzień czasu na ścielenie łóżka – przed wyjściem do pracy wystarczy je nakryć narzutą. Przy wyborze koloru takich dodatków dobrze działać powinna zasada, że ciemne wnętrza dobrze jest rozjaśnić jasnymi dodatkami. Zwróćmy też uwagę na to, czy faktura materiałów będzie harmonizować z resztą wystroju pomieszczenia.

 


 

bed-575804_640Więcej informacji:

 


 

pillow-539898_640Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że dekoracje wnętrz mające korzystnie wpłynąć na wygląd naszego mieszkania, powinny być dobierane zgodnie z naszym indywidualnym gustem. To przecież my mieszkamy w tym miejscu i ma ono nam służyć. Pamiętajmy, że niektóre dekoracje, które nam przypadną do gustu, mogą nie spodobać się naszym gościom czy współdomownikom. Jednak istnieją dodatki o ponadczasowym uroku, nie tracące na atrakcyjności mimo zmieniających się trendów w modzie. Najbezpieczniej dobierać więc ozdoby o klasycznym wyglądzie, nie rzucające się w oczy. Czasem jednak dekoracja o zdecydowanym kolorze i nietypowym designie będzie ożywi i odświeży wnętrze.